Mate ühistellimine!

Evelin
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2010-01-13 10:53:09
Hei! Nami-namikate seas on kindlasti ka teisi matefanatte! Kuna minust on saanud väga tihe matejooja, hakkavad Tallinna 500-kroonised kilohinnad raskelt rahakotile. Seega on ettepanek teha ühistellimine sellest toredast saksa netipoest, kus kilohinnad algavad viiest eurost. Valik on poes suur ja lai ning müügil ka tarvikud - erinevast materjalist jooginõud (nt kõrvistsast calabazad) ning bombillad ehk metallist joogikõrred. Transport Eestisse on 25-80 eurose tellimuse puhul 22,49 eurot ning üle 80-eurose tellimuse puhul 17,50 eurot. Võrreldes Eestiga tuleb hind aga siiski võrratult soodsam, eriti kui mitmekesi koos tellida! Huvilised, pange oma soov kirja enne 30. jaanuari! Siis arvestan saatekulu tellimuse kohta (proportsionaalselt tellitud kogusega), arveldame rahad ning saan tellimuse sisse anda! Kaup peaks paari nädalaga kohale jõudma. Ja oma sõpru-tuttavaid teavitage ka ;)

Bounteous bites- minu köök on siinsamas!

Evelin
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2010-01-13 11:01:05
Yerba Mate kohta võite eesti keeles lisaks lugeda nt siit . Mina arvan oma Ladina-Ameerika kogemuse põhjal siiski, et calabazast joomine pole nii oluline - suurem osa kasutab puust jooginõud (mida samuti mateks nimetatakse), mina aga joon bombillaga praegu kodus täitsa tavalisest pisikesest tassist... Parim maitseelamus on aga kergelt tühjaksuuristatud greibi seest joomine - kui huvitab, võin seda pikemaltki kirjeldada :) Mate on kõige tervislikum ergutaja, mida ette võib kujutada, ning mitte lihtsalt ei hoia mind kohvi joomast, vaid annab ka alati super-enesetunde. ja mis siis kui osa sellest on psühholoogiline ;) Alustasin regulaarset mate joomist pea aasta tagasi ning ei taha ilmselt enam kunagi lõpetada :) Hahaaa, kõlab nagu hullu müügimehe jutt, aga sulatõsi.

Bounteous bites- minu köök on siinsamas!

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2010-01-13 11:41:22
Evelin:
Parim maitseelamus on aga kergelt tühjaksuuristatud greibi seest joomine - kui huvitab, võin seda pikemaltki kirjeldada:)
paluks pikemat kirjelust :)
Evelin
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2010-01-13 11:59:13
Selleks tuleb greip pooleks lõigata, nii et üks pool on suurem kui teine - sellest saab matenõu. Seejärel uurista sisu välja ja pane pisikesse kaussi, aga jäta suurema poole sisse veidi alles, et sellest joomise ajal kogu aeg veidi mahla imbuks. Nüüd aseta bombilla otsapidi greipi ning täida greip umbes 1/3 ulatuses matega. Kuna greip lisab hapusust ja mõrusust, tuleks sellist matet juua suhkruga. Seega lisa lusikaga natuke suhkrut (mõni lisab terve teelusikatäie, minu arvates on see siiski liig), kausist lusikaga natuke greibimahla otsa (kui selles on tükid sees, pole hullu midagi) ning vala üle kuuma veega. Vesi ei tohi kindlasti olla keev, pigem veidi üle 70 kraadi, et mate mõruks ei muutuks. Vett valatakse matele mööda bombillat. Kui siis pinnale vahused mullid tekivad, tähendab, et vesi on paraja kuumusega ja mate perfektne: ) Joo ära, lisa jälle törts suhkrut, törts mahla ja uus vesi peale, nii kaua kuni mate maitset välja annab. Mm, endal tuli juba kohutav isu peale :D

Bounteous bites- minu köök on siinsamas!

Cashmir
Postitusi: 134
Abikokk
2010-01-17 02:05:52
Mina ka, mina ka :) Sattusin juba vaimustusse. Kas tohib muid asju ka tellida, peale mate? :) Yerba Mate -> Uruguay -> Canarias (1 kg, 5.40 EUR) ja Yerba Mate -> Teabags -> Te de hierbas naturales Cachamai (1.99 EUR) ja Sweets+Specials -> Brasil -> Con?entrado de Maracuja - dafruta - Maracuja concentrate 500ml (3.80 EUR) Sweets+Specials -> Brasil -> Feij?o preto Combrasil - black beans 1kg (4.70 EUR) Sweets+Specials -> Brasil -> Sal Tempero Completo, Hikari, 300g - Sal con ajo y cebolla (1.58 EUR)
Evelin
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2010-01-20 18:05:04
Cashmir:
Sattusin juba vaimustusse. Kas tohib muid asju ka tellida, peale mate? :)
Muidugi tohib muudki tellida:) Lisan su soovid oma nimekirja :D

Bounteous bites- minu köök on siinsamas!

Evelin
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2010-01-27 01:49:37
Nii! Huvilisi on mul kogunenud juba parajalt, saatekulu aina langeb ! :) Kõik, kes veel matet või muid Ladina-Ameerika tooteid tahavad tellida, nüüd on õige aeg oma soovid välja karjuda, sest nädalavahetusel läheb ooteaeg lukku ning tellimus läheb teele. Soovijate kontaktandmeid ootan meilile evelingrauen @ hotmail.com. Nii saan pühapäeval lõpliku hinna öelda ning teeme omavahelised arveldused.

Bounteous bites- minu köök on siinsamas!

Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2010-01-27 07:58:28
Sweets+Specials -Brasil - Con?entrado de Maracuja - dafruta - Maracuja concentrate 500ml 3.80 EUR Yerba Mate - Argentina - Taragui -Orange 500g 3.55EUR Yerba Mate - Argentina - Union Suave Apple 500g 4.30EUR Sweets+Specials - Con?entrado de Goiaba - dafruta- Guava Concentrate 500ml 3.25EUR Saatsin sulle meilile ka igaksjuhuks, koos telefoninumbriga ja nimega. : )
Evelin
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2010-01-30 12:12:56
Viimane päev! :D Veel on võimalus matet ja muud imemaitsvat tellida :)

Bounteous bites- minu köök on siinsamas!