Soovitage leivaküpsetusraamatut

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-02-17 09:08:35
Tere, sooviksin osta mingi leivaküpsetamisraamatu, /st siis meie mõistes pigem kuklite ja saia küpsetamise...). Olen kaalunud eestikeelset "Ahjusoojad leivad-saiad" aga tahaks teada kas on ka midagi toredat inglisekeelset, mida endale tahta. Vaatasin Amazonist aga no ise otsustada on ikka võimatult raske, seetõttu palungi kogenumatelt nõu. Või jääda hoopis siiski kodumaise juurde?
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-02-17 12:30:25
Veel - küsin kas Daniel Stevens'i raamat Bread: River Cottage Handbook No. 3 võiks olla hea valik/ mõistlik alternatiiv?
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2009-02-17 14:39:05
Minul on olemas Peter Reinhardi täisteraleibade raamat ja olen kohutavalt rahul, tema meetodiga saab ikka supermõnusaid 100% täisterajahust leibu. Usun, et ka tema muud raamatud super, endal plaanis soetada lähiajal "The Bread Baker's Apprentice: Making Classic Breads with the Cutting-edge Techniques of a Bread Master", siin mingis teemas keegi kiitis ka seda raamatut. Ka on mul Richard Bertineti "Dough" ja "Crust", mis on ka toredad, aga kasutan tunduvalt vähem (kuigi tõsi - tema sõtkumismeetod on mulle täitsa meeldima hakanud).
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-02-17 14:53:15
Soovitaksin näiteks Richard Bertinet raamatuid "Dough" ja "Crust". Vähemalt hardcover versioonidel on kaasas DVD, kus ta demonstreerib oma saiaküpsetamistehnikat. Palju fotosid ja pealegi on raamatud meetermõõdustikus ja värske pärmiga nagu me rohkem harjunud oleme. Mul endal on ka näiteks Rose Levy Beranbaum'i "The Bread Bible", kus on väga palju erinevaid retsepte, aga tundub palju keerulisem, mul vähemalt käsitsi sealt esimene retsept väga hästi ei õnnestunud, oli minu esimene saiategemiskatse üldse, nii et minu oma süü ka ikka.

Zap*

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2013-01-29 22:41:12
Olen valimas kolme raamtu vahel - Richard Bertinet Dough ja Crust ning Peter Reinhart's Artisan Breads Every Day. Mida soovitate?

le D?ner

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2013-01-29 23:37:31
Isiklikult mulle istub Reinhart natuke rohkem kui Bertinet, ehkki seda konkreetset raamatut mul pole. Samas sõtkudes kasutan ma jällegi Bertineti tehnikat.. Mõlemad Bertineti raamatud on mul olemas. Dough meeldim mulle ses osas rohkem, et seal viis põhiretsepti, mida võimalik varieerida kas välja pakutud viisidel või siis omasoodu. Alustavale leivaküpsetajale vägagi hea valik. Crust on pigem selline ilus raamat, kus mõned huvitavad retseptid ka sees (aga millegipärast on kogused meeletu suured). Aga kui peaksid Crusti kasuks otsustama võin enda oma odavalt ära anda :) Minu enda kõige lemmikum leivaküpsetusraamat on hoopiski Daniel Leader'i Local Breads. Aga see sobib siis eeldusel, et huvi on just juuretisega küpsetamise vastu, ehkki seal on üht-teist pärmiga ka.
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2013-01-29 23:45:57
Tänud Põrnikas! Ma uurin Leader'i raamatut ka. Mind huvitavad just rustikaalsemad krõbeda koorikuga mõnusad (täistera)saiad ja prantsusepärased baguette' tüüpi saiad.

le D?ner

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2013-01-30 01:52:16
Spiidi:
Mind huvitavad just rustikaalsemad krõbeda koorikuga mõnusad (täistera)saiad ja prantsusepärased baguette' tüüpi saiad.
No sel juhul Bertineti Dough'i pigem ei soovita. Teistes mainitutes on midagi sellist kindlasti sees. Täisterajahude kasutamise osas on Reinhart ehk kõige enam abiks. Seda konkreetset raamatut ma käeshoidnud pole, aga kuna see on ilmunud peale tema täistera leibade raamatut, siis vast tutvustab seal lühidalt ka nende tegemise tehnikat.