Mulgi puder

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-02-09 18:49:44
Minu Mulgist mees nõuab Mulgi putru - minu lapsepõlve vihatuimat toitu. Aga sellegipoolest tahaks proovida selle tegemist. Tundub, et Mulgi pudru osas on inimesed kahes leeris - et kas kruupe peaks enne keetma/leotama või ei peaks. Kas keegi on mõlemat varianti proovinud? Kumba eelistada? Ise tahaks sellist vähese vaevaga ahjupoti versiooni - kõik kraam sisse ja siis mõne tunni pärast välja. Ei tahaks küll mingi eelkeetmise või leotamisega jännata.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-02-09 19:05:15
Täpselt nii teegi. Kartulitükid tihedalt potti, peoga kruupe peale, nii et nad jääksid kartulite peale, mitte segada. Vett ja vaikselt keema. Ühesõnaga - see ahjupoti variant töötab, jändamist ei olegi. Valmiskeedetud sööki mitte tampida, vaid ainult puulusikaga segada, kõrvale lihakõrneid ja piima - see hakkab maitsema.

Profa köögipool

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-02-09 19:45:01
Aitäh Profa, ehk oskad soovitada et mis temperatuuri juures ja kui kaua seda malmpotiga ahjus peaks hoidma?
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-02-09 20:16:47
Fre:
Aitäh Profa, ehk oskad soovitada et mis temperatuuri juures ja kui kaua seda malmpotiga ahjus peaks hoidma?
Pole aimugi, mina teen pliidil, keedan vaiksel tulel ja aeg-ajalt urgitsen maitsmiseks ühe kruubi, kui see kõlbab, siis on valmis. Ahjaa, kruubid võiks ära ka pesta ennam.

Profa köögipool

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-02-09 22:37:22
Mina teen üldse Lõuna-Eesti tanguga, saab kiiremini valmis. Aga sinu mulgist mees vist ei pea seda õigeks? :)

http://jucjaco.blogspot.com/

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-02-10 10:04:37
Juc:
Mina teen üldse Lõuna-Eesti tanguga, saab kiiremini valmis. Aga sinu mulgist mees vist ei pea seda õigeks? :)
Just, ma ei näita nüüd mehele seda Sinu arvamuseavaldust ja jätame pühaduseteotuse omade ringi.....