Soolaleiva toidud- mida pakkuda, mida viia.

Sussukas
Postitusi: 174
Abikokk
2008-07-24 17:53:37
Meil ees soolaleivale minek portsu rahvaga. No ja kuna mina muudkui küpsetan, siis anti mulle ülessandeks "midagi vahvat" küpsetada. Aga mida siis teha? Soolast ja leiva moodi asjast? Samas järgmine nädal ise kostitama peaksin kaugelt tulnud rahvast soolaleiva puhul. Kas on mingeid traditsioonilisi toite, mida sel puhul pakutakse? Tänud vastajaile!

Vanad inimesed on väikesed sellepärast, et neil on väikesed kepid

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2008-07-25 10:17:46
Traditsioonide kohta ma kahjuks ei oska öelda, aga ma olen ise inimene, kes on palju kolinud ja sellest tulenevalt tihti soolaleiba pidanud - meeldib, kui tuuakse midagi soolase suupiste laadset, näiteks küpsetatud lavaširull on väga hästi kaubaks läinud. Võiks ju näiteks mõelda hoopis leiva suunas ja teha odrakaraskit, serveerida taluvõi ja eesti juustuga või mõnd toredat lahtist pirukat või näiteks lehttaignasuupisteid. Tordi või koogi ikka keegi toob ja tihti olen just toredast soolasest toidust puudust tundnud. Ja eriti meeldib, kui tuuakse leiva ja soola asemel veini :P
Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2008-07-25 12:53:57
Nõustun täiesti Blondie ettepanekutega. Endal seisab ka suur soolaleivatamine ees, seltskondi ka mitu ja erinevaid - sugulased, töökaaslased sõbrad jm tuttavad. Plaanis ka pakkuda erinevaid plaadipirukaid, kui on aed, saab ju grillida kõikvõimalikke köögivilju - peeti, suvikõrvitsat, šampinjone, juurde erinevaid dippe. Ka muffinid, väiksed lehttaigna pirukad - kõik taoline läheb loosi. Kogemus näitab, et lastele läheb hästi peale ka tillukesed, värsked koorega keedetud kartulid mõne mahedama dipiga, mida nad kindlasti eelistavad grilllihale. Iseküpsetatud leivad ja karaskid ka hea mõte - juurde maitsevõis (ise eelistan piparmündiga, hea on ka basiiliku ja tilliga)
M2ngutibi
Postitusi: 17
Kokaõpilane
2008-07-27 08:19:22
Mina küpsetaks kindlasti ka midagi magusat ka lauale, nt. meeldib hullult kohupiima-kirsikook, mille retsept ka siin nami-nami kodukal üleval :)
Katja
Postitusi: 386
Abikokk
2008-07-28 11:25:24
soolaleivakingiks toodi meile väike veiniriiul ja sinna veinid sisse ning hunnik erinevaid põnevaid maitseaineid. ise pakkusin nn. näputoitu kuna vastses kodus eriti palju nõusid ei olnud :D pisikesed pirukad, tikuvõileivad, puuviljad, soolased korvikesed (makra-riisi-salatiga) ja magusad korvikesed (marjade ja kohupiimavahuga). kui oleks aega rohkem olnud, oleks tuuletaskuid ka teinud.. eriti mõnusad on juustukreemi täitega ja tuunikala täidisega taskud.

http://koogel-moogel.blogspot.com

Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2008-08-05 20:45:55
lehttaignast teha näiteks pestorulle. tehnika sama nagu kaneelirullidel. rullid taigna, määrid pesto peale, keerad rulli ja lõikad viilud, küpsetad. kaovad laualt sekunditega.

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan