Kammkarbid

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2010-02-09 08:13:04

Armastusest ceviche, krevettide ja kammkarpide vastu sündis kreveti-kammkarbi ceviche. Jube maitsev, värskust täis!

http://jucjaco.blogspot.com/

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-02-09 10:55:28

Igasugu molluskitoidud on pea ainus asi, millest ma oma paikseks jäänud elumuutuse juures puudust tunnen. Varasemad pikad viibimised eri riikides komandeeringutes rahuldas mu selle vajaduse täielikult. Välismaal liha ikka naljalt ei söödud.

Kammkarpidest olen parima roa saanud kusagil Prantsusmaa väikelinnas ja see oli selline savipotis hautis, kus olid kammkarbid ja kurrelid (seened, mida Eestiski vahel harva leida võib). Tõeliselt mahe toit ja mõlemad maitsed olid selgelt eristatavad.

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2010-02-09 11:53:20
Seenekas:
Igasugu molluskitoidud on pea ainus asi, millest ma oma paikseks jäänud elumuutuse juures puudust tunnen. Varasemad pikad viibimised eri riikides komandeeringutes rahuldas mu selle vajaduse täielikult. Välismaal liha ikka naljalt ei söödud.
Kammkarpidest olen parima roa saanud kusagil Prantsusmaa väikelinnas ja see oli selline savipotis hautis, kus olid kammkarbid ja kurrelid (seened, mida Eestiski vahel harva leida võib). Tõeliselt mahe toit ja mõlemad maitsed olid selgelt eristatavad.

See kurreli-kammkarbitoit ajab küll iseu peale. Ja kui aus olla, siis Prantsuse väikelinnad ka :)

http://jucjaco.blogspot.com/

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2011-01-13 10:18:26

Kammkarbid on ühed mu lemmikutest.
Karbi sees ürtide ja võiga grillitult viib alati keele alla.
Seekord tegin aga kammkarpidest midagi veidi aasiapärast - kammkarpe sidrunikastmega. Retsept jõuludeks saadud kokaraamatust "Citrus and Spice" Sybil Kapoorilt. Meeldis samuti väga! Kammkarp on lihtsalt nii õrratu materjal, milles midagu suurepärast voolida! :)

http://jucjaco.blogspot.com/

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2011-01-13 11:34:54
Juc:
Kammkarbid on ühed mu lemmikutest. Karbi sees ürtide ja võiga grillitult viib alati keele alla. Seekord tegin aga kammkarpidest midagi veidi aasiapärast - kammkarpe sidrunikastmega . Retsept jõuludeks saadud kokaraamatust "Citrus and Spice" Sybil Kapoorilt. Meeldis samuti väga! Kammkarp on lihtsalt nii õrratu materjal, milles midagu suurepärast voolida! :)

Ma pole kammkarpi kunagi söönud, aga nii isuäratav näeb pildil välja. :) Sama raamat peaks mul ka varsti kohale jõudma.

Zoozi tegemised

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2011-01-13 12:48:17
Zoozi:
Juc:
Kammkarbid on ühed mu lemmikutest. Karbi sees ürtide ja võiga grillitult viib alati keele alla. Seekord tegin aga kammkarpidest midagi veidi aasiapärast - kammkarpe sidrunikastmega . Retsept jõuludeks saadud kokaraamatust "Citrus and Spice" Sybil Kapoorilt. Meeldis samuti väga! Kammkarp on lihtsalt nii õrratu materjal, milles midagu suurepärast voolida! :)
Ma pole kammkarpi kunagi söönud, aga nii isuäratav näeb pildil välja. :) Sama raamat peaks mul ka varsti kohale jõudma.
Aitähh, Zoozi! Raamat on selles suhtes tore, et pakub täitsa palju ebatraditsioonilisi lahendusi. Kammkarbid proovi kindlasti ära, usun, et meeldivad!

http://jucjaco.blogspot.com/

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2011-03-27 13:55:34
Mul nüüd ka kammkarbid proovitud. Lähemalt siin.

Zoozi tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-07-12 09:26:30
Zoozi:
Mul nüüd ka kammkarbid proovitud. Lähemalt siin.

Sama siin :) Karbid ostsime Sadama turult ja tegin nendest Juci retsepti järgi kammkarbi-carpaccio't. Väga mõnusad olid, tütar oli tõeliselt õnnetu, et otsa said :)
Kuna avasime kodus karpe esmakordselt, siis kaks esimest (neljast) suutsime katki teha, seepärast ei ole ka viilakad nii kaunilt korrapärased ja ümmargused.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-07-15 20:23:14
Mann:
Kuna eile oli mul ühes rannikuäärses söögikohas elu kehvim kammkarbi elamus, siis tegin täna kodus endale kena ampsu.

Mann, see on SUl nüüd erablogis, nii et suur osa nami lugejatest ei näe lugeda. Kui viitsid, siis kirjuta valmistuskäik siia ümber :)

Panen siia lingi ka Tuuli pikale kammkarbipostitusele.

Ise ostsime täna Sadama turult 12 suurt värsket kammkarpi ja valmistasime neid kahel erineval moel. Aga sellest juba hiljem.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 >