Ajakiri KÖÖK veebruar 2008

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-03-01 12:09:23
... potsatas miskipärast mu postkasti alles märtsikuu esimesel päeval :) Aga esmavaatlus oli lahe - meeldis väga see ülevaatlik artikkel "Üheksakümmend aastat Eesti köögis ehk vändaga kohviveskist espressomasinani" (Ene Ojaveski ja Ene Kaasik). Nii paljud nähtud nõud erinevatest aastakümnetest tulid tuttavad ette - lk 19 Langebraun (linnavanaema juures), lk 21 teeklaasid ja need heledate 'maalingutega' paksud taldrikud ning alumiiniumnõud (maavanaema juures), lk 27 koorevahustaja (mida ma senini kasutan :) ), lk 31 savikausid (mille beeže variante ma samuti igapäevaselt kasutan), lk 33 mummulised kuivainetopsid, lk 35 punane ahjupott (olemas!) ja lk 43 nurgeline Luminarci must serviis (mida meie kodus õnneks kunagi ei olnud). Retseptid on ka väga ajastutruud ja ajahambale vastu pidanud - rosolje 20ndaist, marineeritud angerjas 40ndaist, 'heeringas teki all' 50ndaist, marineeritud seened 60ndaist, küpsisetort 70ndaist, kartulisalat 80ndaist, korvikesed tursamaksasalatiga 90ndaist. Arengukava Eesti Toit Põhja-Eesti köögi ja Setumaa köögi retseptid olid ka lahedad - eriti tegi rõõmu näha seal astelpajutarretist kamakreemiga (retsept küll veidi erinev sellest, mis mina paar kuud tagasi tegin, aga kindlasti sama maitsev). Huvitavad tundusid ka karamell-leiva parfee, pohla-kõrvitsamoos, kartulileivakesed. Rubriigis Vein & Toit jäid silma kreemjas värske kapsas mustikatega (!!!) ning kamaga kohupiimapannkoogid jõhvika-ingveri moosiga. Igatahes hulgaliselt retsepte, mida kohe-kohe proovida tahaks..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-04-22 15:33:51
Pille:
meeldis väga see ülevaatlik artikkel "Üheksakümmend aastat Eesti köögis ehk vändaga kohviveskist espressomasinani" (Ene Ojaveski ja Ene Kaasik). Nii paljud nähtud nõud erinevatest aastakümnetest tulid tuttavad ette - lk 19 Langebraun (linnavanaema juures), lk 21 teeklaasid ja need heledate 'maalingutega' paksud taldrikud ning alumiiniumnõud (maavanaema juures), lk 27 koorevahustaja (mida ma senini kasutan :) ), lk 31 savikausid (mille beeže variante ma samuti igapäevaselt kasutan), lk 33 mummulised kuivainetopsid, lk 35 punane ahjupott (olemas!) ja lk 43 nurgeline Luminarci must serviis (mida meie kodus õnneks kunagi ei olnud).
Merit lappas ka seda ajakirjanumbrit ja tõstatas nende kenade eestiaegsete nõude kohta eraldi teema. Ehk oskab keegi aidata..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com