Veri verikäki, verivorstide jm roogade tegemiseks

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-02-01 08:46:12
Kasutaja LIISU 22.3.2004:
Tere! Olen suur verikäki sööja (siiani poest ostetud). Olen ammu tahtnud ka ise seda teha proovida ja nüüd leidsin siit retsepti!!! :) Aga nüüd see mure, et kust saada selle tegemiseks vajalikku loomaverd (Tallinnas)? Oskab keegi öelda-soovitada? Näpud juba nii sügelevad ise verikäkki tegema...:) Parimat, Liisu
Tere, Liisu. Ei paikne ise Eestis, nii et väga täpset nõu ei oska anda. Samas olen kuulnud, et tänapäeval kasutavad enamus lihatööstusi verivorstide ja -käkkide valmistamisel verepulbrit ja mitte toiduverd ise. Eestis pakub toiduainetööstusele verepulbrit näiteks "Dat-Schaub Eesti OÜ", lisaks saab nende käest ka kunst- ja naturaalsooli vorstide valmistamiseks jms. Kontaktandmed: Kadaka tee 131, Tallinn, tel. 6662 831, faks 6662 830 (info lehelt: www.dat-schaub.ee) Kas nad ka eraisikutele kaupa müüvad, ei oska kahjuks öelda, peate neile ise helistama. Ehk on sellest infost abi. Pille (Vastatud 25.3.2004)
Kasutaja LIISU 26.3.2004:
Tere Pille! Tänan, proovin sealt ka! Otsisin ise ka mitmeid kohti (küsisin juba Rakvere Lihakombinaadist, aga nad jaemüüki ei tee), aga seda kohta ma ei teadnud veel. Äkki läheb õnneks. Parimat, Liisu

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com