Marineeritud lillkapsas

Pille
Postitusi: 16228
Nami-Nami peakokk
2008-01-31 23:24:57
Kasutaja NÖÖP 26.2.2006:
Kas kellelgi on retsepti kuidas marineerida lillkapsast. Ühel koosviibimisel õnnestus sellist asja maitsta. Tahaks nüüd ise ka proovida.
Tere Helene, hetkel ei ole mul retseptikogus marineeritud lillkapsa retsepti - vaatan ringi ja proovin varsti lisada. Seni soovitan hoopis röstitud lillkapsast valmistada - imemaitsev ja huvitav. Retsepti ongi nime "röstitud lillkapsas" all. Foto ka juures. Pille

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-09-08 14:03:33
Marineerin lillkapsast küll koos teiste juurviljadega ja eile tegin nii. Patissonid, porgand, lillkapsas ja paprika lõigata meelepärasteks tükkideks. Siis keedan marinaadi, kus vürtsi, nelki, piprateri, soola, suhkrut, tilliõisikuid, mädarõikaseibe ja vahel sinepiseemneid. Kui see kõik on u. 5-10 min. keenud, lisan äädikat. Siis juurviljad sisse ja lasta keema tõusta, lisada mustasõstra lehti. Keeta nii, et kõik juurviljad jääksid krõmpsud. Kui tuli juba alt ära on, viskan veel peoga küüslauguküüsi. Kohe purki ja valmis. Koguseid on võimatu öelda, sest teen alati nii palju nagu parasjagu peenralt tuleb. Väikest kogust on lihtsam teha, sest siis saab seda krõmpsuksjäämist paremini kontrollida.