Viru hotell teeb austusavalduse Sofi Oksanenile, Valentina Tereškovale ja Elizabeth Taylorile

Hotel Viru teeb oma 45. juubeliaasta puhul austusavalduse aegade jooksul hotellis peatunud kõige märgilisematele naiskülalistele - Sofi Oksanenile, Valentina Tereškovale ja Elizabeth Taylorile – tuues naistepäeval müügile neile pühendatud juubelimaiuse.

Käsitööna valmistatud sidrunimaitselisi marja-tartlette saab alates tänasest nautida hotelli kohvikus aga ka kodus maiustamiseks kaasa osta. Kolmest märgilise tähtsusega naisest inspireeritud desserdi on loonud Merineitsi restorani peakokk Margus Tammpere.

"Mõte Viru hotelli päris omast desserdist on mul juba pikka aega meeles mõlkunud. Alanud juubeliaasta andis hea võimaluse mõtted teoks teha ning maja väärikale loole tagasi vaadata," selgitab Tammpere.

"Viru hotell on 45 aasta jooksul võõrustanud paljusid kuulsusi, meil on olnud külalisi, kes inspireerinud miljoneid. Teeme juubeliaasta puhul omapoolse žesti Viru hotelli väisanud legendaarsetele naistele, tuues erilisele kohale just kolm neist," märgib Tammpere.

Valentina Tereškova nihutas inimvõimete piire avaramaks ja käis üle viiekümne aasta tagasi esimese naisena kosmoses. Viru hotellis peatus ta 1979. aasta Eesti visiidi ajal.

Elizabeth Taylor oli üks Hollywoodi kuldajastu tähtedest, kes võitnud kaks filmimaailma kõrgeimat tunnustust, kullatud Oscarit. Taylor käis Tallinnas mitmel korral filmi "Sinine Lind" võtete ajal 70ndatel.

"Räägitakse, et filmidiivale olevat Virus meeldinud eriti tollane grillbaar, ehk esimene seesugune söögikoht siinkandis, kus toiduvalmistamine käis klientide silme all," selgitab Tammpere.

"Sofi Oksanen seisab tänagi Soome ja Eesti vahel, ammutab inspiratsiooni mõlemast ja sünteesib detailidest terviku – värvika silla, mis ühendab," iseloomustab Tammpere kolmandat legendaarset Viru külalist. Ja lisab, et Sofi perel on veel üks seoses hotelliga, nimelt aitas tema isa kaasa Viru ehitamisele.

Lisaks juubelimaiusele sai sel aastal valmis Viru XLV nimeline eripruul, Viru oma töötajate poolt käima pandud tugevalt tsitruseline eil.

Uued omatooted on vaid üks osa juubeliaasta tähistamises, kavas on veel palju eriüritusi ja kontserte, millest on osa võtma oodatud nii väliskülalised kui ka linnarahvas.

Original Sokos Hotel Viru operaator on SOK kontserni tütarfirma AS Sokotel. Hotellis on 423 tuba, lisaks kaasaegne konverentsikeskus, restoranimaailm ja kabareeõhtud, ööklubi Café Amigo, ilukeskus, Eesti esimene hotellimuuseum ning saunad. Viru hotelli kõrval asuvas sõsarhotellis Estoria on 93 hotellituba. Tänavu 5. mail täitub Viru hotellil 45. tegutsemisaasta.

Pressiteade
postitatud 08.03.2017 12:38 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid