Ubinapäeval valiti Viimsi parimat õunakooki

Mullu ja tunamullu hindasime ubinapäeva raames viimsilaste hoidiseid, tänavu naasesime taas õunakookide juurde. Nimelt toimus mihklikuu viimasel päeval järjekordne ubinapäev ning ubinapäeval valiti ka “Viimsi õunakook 2017”.

Võistlusele esitati 10 eriilmelist ja maitsvat õunakooki, mida hindas nii neljaliikmeline žürii koosseisus Triin Teesalu (Krügeri kalamaja ja Eesti Peakokkade Ühendus), Jekaterina Alipova (Viimsi Rannarahva Muuseumi esindaja), Indrek Kaing (ubinapäeva idee autor) ja allakirjutanud, Pille Petersoo (Nami-Nami retseptikogu).

Lisaks žüriile said kooke degusteerida ja oma lemmiku poolt hääle anda ubinapäevalised, kes kasutasid antud maitsvat võimalust aktiivselt.

Žürii kiitis kookide ühtlaselt kõrget taset. Valiku tegemine ei olnud lihtne, aga valik tuli teha :)

Tänavuse Viimsi parima õunakoogi autoriteks on Viimsi koolitüdrukud Mia Maria Grepp ja Anett Tendal, kes küpsetasid pehme õunakoogi pohladega. Kuigi tegemist on alles koolitüdrukutega, siis toidutegemine pole neile võõras. Juunis esinesid nad edukalt konkursil “Rannarahva kalameister 2017”, kus žürii hindas neid teise koha vääriliseks ning kevadel ilmus juba ka nende esimene kokaraamat “Mia ja Anett köögis” (112 lk, Ajakirjade Kirjastus).

Õunakoogikonkursi teise koha sai Haabneeme elanik Galina Elmik oma põneva pähkli-karamelli-õunakoogiga “Fiona” ning kolmanda koha pälvisid Kristin Nugis ja Marcell Antolik, kes serveerisid ameerikapärast klassikalist õunapirukat vahukoorega.

Ubinapäeva külastajate lemmikuks osutus Kristiina Ennemuisti beseekattega õunakook. Tore oli näha, et ka erinevad Viimsi aktivistid ei pidanud paljuks õunakoogivõistlusel kaasa lüüa - nii sai rahvas degusteerida “Happy Jazz õunakooki”, mille valmistas novembris toimuva muusikafestivali peakorraldaja Kelli Uustani.

Auhinnad panid välja Öun Drinks, Rannarahva Muuseum ja Nami-Nami retseptikogu.

Suur aitäh kõikidele osalejatele! Järgmisel aastal jälle!

Pille Petersoo
Pille Petersoo
postitatud 30.09.2017 22:05 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid