Uus kokaraamat "Suhkruingli magusad lauad"

Kertu Lukas on kondiiter ja sommeljee, keda tuntakse ka tema kaubamärgi Suhkruingel järgi. Oma esikraamatu jaoks, mis koondab nii lihtsamaid kui ka üsna keerulisi retsepte, on ta koos stilist Kristi Jalakase ja fotograaf Katrin Pressiga kokku pannud 14 maiustustelauda.

Selle raamatu eesmärk on inspireerida magusate suupistete ja serveerimisnippidega. Alati ei pea kõike otsast lõpuni ise vaaritama, vahel annavad maiustustelauale erksust ja värvi hooajalised puuviljad ja marjad või värvilistes paberites kommikesed.

“Maiustustelauad on minu kirg,” ütleb Kertu Lukas. “Temaatiliselt dekoreeritud lauale sobitatud väikesed kutsuvad ampsud on nagu muinasjutt. Kelles küll ei ärkaks säärase laua ees seistes maias sisemine laps, kel nägu tahtmatult naerule tõmbub. Väikesed detailid ja pühendumus jäävad külalistele kauaks meelde.”

200 lk, Ajakirjade Kirjastus

Pressiteade
postitatud 21.12.2015 10:57 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


ÕunaIiris
postitatud 22.12.2015 11:45

Mmm.... Huvitav, kas selles raamatus on päris asjad? Mitte ...-vabad. Vahelduseks kõigest loobumisele oleks päris mõnus harjutada magusa, rasvase ja nii hea tegemist ja serveerimist.

Suhkruingel
posted on 22.12.2015 14:53

Selles raamatus on üks teema (valentinipäev), kus on ...vabad asjad ja ülejäänud 12 teemat, kus on kasutatud päris võid, muna, piima ja jahu. Retsepte on ka väga erineva raskusastmega, nii et tehtud saavad nii lapsed kui ka juba üsna kogenud küpsetajad.

ÕunaIiris
posted on 22.12.2015 15:23

Aitäh! Juba kibelen raamatupoodi sirvima. Magusaarmastusest on mul pooled kokaraamatud magustoidu- ja/või küpsetistetemaatilised. Aga üks mahub alati juurde. :)