Keskkonnasõbraliku ja isemajandava elustiili asjatundja Beshlie Grimes pakub selles raamatus välja üle saja koduveini, likööri, siirupi ja limonaadi retsepti, alates traditsioonilisest limonaadist ning lõpetades rabarbriveini või meloni-suvikõrvitsarummiga. Esmalt tutvustatakse marja- ja puuviljaveinide ning muude jookide valmistamise põhitõdesid ja töövõtteid, seejärel jagatakse hüva nõu, kuidas ise valmistada nii klassikalisi kui ka eksootilise maitsenüansiga joogipooliseid. Kõik need põnevad retseptid pärinevad autori perekonna retseptivaramust ja on sündinud aastatepikkustes rõõmsates köögikatsetustes. Joogid on valmistatud traditsioonilisel meetodil, mille puhul ei kasutata keemilisi, lisa- ega säilitusaineid.
Raamatu andis välja kirjastus Varrak.
LOOSIMINE: Milliseid koduveine Sina valmistanud oled või valmistada tahaks? Kõikide vastajate vahel loosime 25. septembril välja KAKS eksemplari Beshlie Grimesi raamatut!
Veel koduveine valmistanud ei ole, olen maitsta saanud nii koduseid Eestis valmistatud rabarberi-, sõstra- kui ka õunaveini. Parim maitseelamus oli aga tikri vahuvein, parajalt kuiv ja kerge. Kui kunagi arvasin, et koduveinid ongi tavaliselt pea läilad märjukesed, siis viimastel aastatel olen tõesti häid kuivi ja vägagi esinduslikke koduveine maitsta saanud. Nii et ise järele proovimise tahe on suur! Kindlasti sooviksin mingi hetk teha ka pihlakaveini, nii nagu laulus! :)
Kyll prooviks midagi teha. Ise tehtud- hästi tehtud. Selleks, et oskaks on raamatut vaja.
Mees on kahel viimasel aastal õunamahlast veini teinud. Juhised on saanud nõukaaegsetest veinivalmistamise raamatutest. Väga maitsev vein on igatahes välja tulnud.
:) Noh, neid on nüüd ikka mõne aastaga kogunenud. Rabarberiveinid piparmündi ja melissiga, maasikaga, banaaniga, arbuusiga; võilille-; õuna-, õuna-pihlaka-; aroonia-; ploomi-; tikridessertvein jt. Juhtme olen kogenud tegijatel kokku ajanud JÄNESEKAPSAÕIEveini ja RUKKIveiniga. Samas, olen alles katsetamisfaasis algaja, kes iga uue materjali puhul otsib, mida ja kuidas on Õige. Tark raamatu kuluks ära küll.
Need suuretähelised veinid tunduvad tõesti väga intrigeerivad!
Igal aastal punase sösta veini tehtud,moosidest roosat veini ja eelmisel aastal ka pihlakaveini.
Mina ise ei ole veel veinitamisega katsetanud, kuigi mõte on sinnapoole juba tükk aega liikunud. Küll aga mäletan ähmaselt lapsepõlvest, et vanemad üritasid ükskord õunamahlast veini kääritada. Suur punsu seisis toanurgas ning mulksus iga natukese aja tagant, kui õhk luku kaudu välja tuli. Juhis oli vist selline, et kui mulksumine (enam-vähem) järele jääb, siis tuleb edasi toimetama hakata - ainult et seda ei juhtunud ikka väääga pika aja jooksul ning kui mu vanemate kannatus lõpuks katkes (ja mulksumine ikka veel mitte) ning nad punsu lahti võtsid, siis oli seal juba mingi äädikalaadne toode või midagi veel hullemat... Tore oleks ju neile omatehtud veini viia ja seda lugu meenutada. :)
Ise olen kõige rohkem arooniast teinud ehk aroonia-õuna veini ja olen proovinud ka teisi variante ploomi ja punasesõstra veine!!Nüüd tahaks proovida pohla,jõhvika või pihlaka veini tegemist ja hea saada raamatud koduveinidest!!
Väga, väga mõnus raamat , tegin suvel viimati vaarika leesputke siirupit, viigimarjalehe napsi.Peenemat kraami veini puhul on antud õnneks ka väiksemate koguste retseptid. Hankisin kohe kui ilmus !
Minu isa tegi sellel aastal kirsiveini ja punasõstra/mustsõstraveini. Mõlemad on nii maitsvad ja ei anna poe veinidega võrreldagi. :)
Vot koduveinide valmistamine on minust seni mööda läinud, aga õlleteoga olen tuttav ja lähiajal plaanin ka mõdu käima panna. Nii et peaks ikka asja ette võtma. Vanaisa tegi küll vanasti toanurgas koduveini, aga tol ajal olin ma veel liiga laps :)
Lihtsalt õunaveini oleme teinud. Aga väga põnevad oleksid pihlaka ja ebaküdooniga veinid, ka rabarberiga võiks katsetada. Aga praegu ostan pihlakaveini... :)
Meil olid kunagi arooniad, proovisime neist teha, aga ei tulnud väga hea. Õuntest muidugi oleme teinud ja pihlakatest. Samuti vanadest moosidest-kõik on sisse läinud, kas õuna-või kirsi-või ploomi- või kreegi-või mis iganes moosid. Just veidi aega tagasi said kaks suurt anumat valmis ja pudelitesse, suur osa joodudki pere ja sõprade seltsis :P
iga aasta on koduaia saadused kahjuks niisama kas ära söödud või raisku läinud! Olen varemgi mõelnud proovida teha kodumärjukest vms, aga pole olnud teadmisi kõigest! Ideaalis tahaks kõike katsetada, alates õuntest ja lõpetades arooniaga/pihlakaga ;)
Mina ise pole valmistanud,kuid mu abikaasa on suures vsimustuses koduveinide valmistamisest.Möödunud aastal sai jõulukingiks viidud kolme eri koduveini : Õunavein, pihlakavein ning õuna-pihlakavein.Sel aastal on kaasa pannud käima õuna-arooniaveini. Kõik veinid on valmistatud ilma pärmita :) Ja kui loosiõnn peaks naeratama, siis läheks raamat abikaasale sünnipäevakingiks
Punasesõstra,õuna ja pihlaka veini
Ise ei ole veel ühtegi veini teinud, varem, kui laps olin, siis ema- isa ikka tegid koduveini... Kunagi tahaks ise ka teha, mingit kindlat lemmikmaitset nagu polegi, aga ehk õunamatselist või pirni...
Teinud olen rabarberiveini (väga hea), pihlakaveini (minu maitsele liiga mõrkjas) ja paradiisiõunaveini (imeilus, maitse parandamine vajaks raamatu abi). Tahaks teha midagi ploomist või kirsist, aga neid vilju tavaliselt liiga vähe.
Viimati sai emaga koos pudelisse pandud tikri-virsiku vein, enne eeda rabarber-maasikas. Lisaksmon erinevaid marjaveine tehtud, ploomi, pihlaka, hibiskuse jne. Ükshetk sooviks proovida ka Eesti viinamarjast tehtut.
Ei ole varemalt koduveini valmistanud, aga sel aastal sain "käe valgeks". Nimelt olid sõstrapõõsad sedavõrd lookas ja saaks üllatavalt suur - sügavkülmik ja keedumoosi limiit oli igati täis saanud. No ei raatsinud marju ka põõsa külge jätta, sestap tekkiski idee - aga miks mitte veini teha? Uurisin internetti ja otsisin sobivaid raamatuid - lõpuks küsisin ikka nõu tuttava käest, et kuidas ja mismoodi siis ikkagi see veinitegu käib. Mõeldud, tehtud - 90 l punasõstra-mustsõstra veini sai käima lükatud 20 augustil, siiani mulksuvad kõik kenasti kamina kõrval pimedas nurgas. Eks ole näha, mis välja tuleb ja kas tuttava õpetussõnadest ka abi oli. Sestap kuluks väärt raamat igati ära ja eks üks veinitegu viiks teiseni! :)
Olen valmistanud ainult õuna veine -- sel aastal ka juba 100 liitrit mulksuma pandud . Raamat kuluks ära küll äkki on mul valed valmistamis viisid .
Pihlakatest, õuntest olen veini teinud. Sõstra-ja rabarbriveini kah.
Polegi veel valmistanud. Kulukski raamat ära, et algust teha...
Äi teeb koduveini õuntest, pirnidest, ploomidest. Kõigest vist. Mustsõstraliköör ja -limonaad on tal ka head. Ise olen proovinud õuntest veini teha.
Fortuunaks oli sel korral Reelika kirjastusest Varrak ning toreda raamatu "Koduveinid. Liköörid, siirupid, limonaadid" saavad endale Marje ja Hedvig. Marje ja Hedvig - ootan palun teie kontaktandmeid aadressile info@nami-nami.ee