Piparkoogimaania 2016

PIPARKOOGIMAANIA 2016 "METS"
Avatud: 9. detsember 2016 - 4. jaanuar 2017
Iga päev 11.00-18.00, 24.dets. 31.dets. kell 11.00-15.00
Suletud 1. jaan.
Tallinnas, Disaini-ja Arhitektuurigaleriis, Pärnu mnt. 6
Avamine 8.dets. kell 18.00

Mets on oluline koht igale eestlasele ja meie suurim varandus. Mets on eriline koht. Kui ei ole tükk aega metsas käinud, oleks nagu midagi puudu. See on mitmekihiline, mitmetasandiline kooslus, mis pakub kodu loendamatutele liikidele. Sel aastal on arhitektid, kunstnikud ja disainerid loonud Disaini-ja Arhitektuurigaleriisse piparkoogist metsa, kus võib kohata nii linde kui loomi, komistada sipelgapesale, uudistada kotkapesa või soovida oma soovi võlupuu juures. Näituse loomiseks kulus 250 kg tainast.

Lisaks eesti piparkoogikunstnikele on sel aastal osalejaid oodata veel Ungarist, Poolast, Soomest ja Tšehhist. Heli piparkoogimetsale on loonud Taavi Tulev. Iga päev toimuvad galerii allkorrusel piparkoogitöötoad. Lisaks eesti piparkoogikunstnike põnevatele töötubadele on võimalik osaleda Ungari ja Poola meistrite traditsioonilise piparkoogi töötubades.

Esmakordselt osaleb PiparkoogiMaanial ka Nami-Nami, seda Martiina Anni ja Pille Petersoo tööga "Herbaarium":

Vaata täpsemalt www.piparkoogimaania.ee

PiparkoogiMaania on 11. korda toimuv kunstinäitus, kus kõik on tehtud piparkoogist. Igal aastal osaleb näitusel suur hulk professionaalseid loovinimesi - keraamikuid, metallikunstnikke, tekstiilidisainereid, sisearhitekte, graafikuid jne. Pole teist sellist projekti, mis nii palju erineva ala loovisikuid kokku tooks. Näitust luues unustatakse hetkeks oma igapäevased töövõtted ja luuakse piparkoogist mänguline maailm, mida on huvitav vaadata nii suurtel kui väikestel.

Täname Poola Vabariigi Saatkonda, Ungari Instituuti, Kultuurkapitali, Toruni Piparkoogimuuseumi, Dansukkerit, Electroluxi, Pätsi, Kafot. 

Vaata ka PiparkoogiMaania fotovõistlust:

Pressiteade
postitatud 04.01.2017 16:11 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid