Väärika ajalooga tulevikku vaatav perefirma Paulig tähistab 145. sünnipäeva


Kvaliteetsete toodete ja teenuste poolest tunnustatud rahvusvaheline toiduainekontsern on muide tänaseni Pauligi perekonna käes. Sellest ka pikad ja kandvad traditsioonid. Ettevõtte moto on läbi aegade olnud ajaloo väärtustamine ning tulevikku vaatamine. Seda ilmestab jätkusuutliku toidukultuuri arendamine, mis on hea nii inimestele kui ka planeedile. 


"Kestlik tegevus on osa Pauligi DNA-st. Tahame olla muutuste esirinnas, sest teame, et hea maitse on parema maailma loomisel võtmetähtsusega. See, mida täna taldrikule paneme või tassi valame, on homse kujundamisel oluline,“ põhjendab jätkusuutlikke valikuid Pauligi kohvidivisjoni juhtrühma liige ja Paulig Professionali üksuse juht Marta Piigli. Väärika sünnipäeva puhul jagame viis põnevat fakti Pauligi ajaloost ja tänapäevast.

  • Paulig on rahvusvaheline Pauligi perele kuuluv toiduaineettevõte, mis asutati 1876. aastal. Paulig pakub maitseelamusi: kohv ja kohvijoogid, Tex Mex ja vürtsid, suupisted ja taimsed valikud. Pauligi kaubamärgid on Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold&Green ja Poco Loco. Pauligis on umbes 2100 töötajat 13 riigis. Nii Eesti tehases kui kontoris on inimesi, kes töötanud Pauligis alates ajast, mil ettevõte alustas Eestis tegevust 90ndatel.
  • Paulig tuli 1990ndatel Eestisse tagasi – enne Teist maailmasõda oli Pauligil Tallinnas Rataskaevu tänaval müügikontor ja ladu, mis sõja tõttu ajutiselt suleti. 1990ndate alguses pärast Balti riikide taasiseseisvumist oli Paulig üks esimesi ettevõtteid, mis otsustas investeerida ja ehitada Eestisse tehase. 1. juunil 1993 aastal avati Sauel Pauligi kohvi- ja maitseainete tehas ning Paulig oli pärast 50-aastast pausi tagasi Eestisse jõudnud. Alates 1999 tegutseb maitseainetehasena. Sellest ning teistest ajaloolistest faktidest saab hea ülevaate siin: https://www.pauliggroup.com/et/meist/alates-aastast-1876
  • Paulig on pidevalt parimate maitsete otsingul. Pauligi logo tähistab 5 põhimaitset. Viies põhimaitse on umami. Umamit on kirjeldatud kui maitset, mida paljud on tundnud, kuid sõnadesse panna ei oska. Seda maitset esineb muuhulgas Parmesani juustus, tomatites ja seentes. Umami maitse lisab sügavust kõikidele teistele maitsetele/toob maitsed esile.
  • Paulig vaatab tulevikku: Pauligi kapitaliinvesteeringute inkubaator PINC otsib pidevalt võimalusi investeerida ettevõtmistesse, mis soodustavad inimeste ja planeedi tervist ja heaolu. Värskeim investeering on Šveitsi idufirmasse MIRAI FOODS, mis on kogunud 2 miljonit eurot stardikapitali, et tuua poelettidele laboriliha. 
Rohkem infot:
 https://www.pauliggroup.com/et/uudised/paulig-investeerib-laboris-kasvatatava-liha-tootmisse
  • Pauligi tegevuse mõte ja lubadus - For a life full of flavour – on palju enamat kui lihtsalt maitseelamuse pakkumine. Toiduainetööstus võib olla osa üleilmsest lahendusest kliima- ja terviseprobleemidele. Pauligi ambitsioonikas eesmärk on olla toiduainetööstuses jätkusuutliku tegevuse eestvedaja. Edendades kestlikke lahendusi toidumaailmas, innustades tarbijaid tegema jätkusuutlikke valikuid, maitses ja mugavuses järeleandmisi tegemata. Rohkem infot: https://www.pauliggroup.com/et/mida-tahendab-pauligi-jaoks-jatkusuutlikkus Pauligi kontsern on aastal 1876 asutatud rahvusvaheline toiduainetööstuse valdkonnas tegutsev perefirma, mis on tuntud oma tugevate kaubamärkide poolest – Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold&Green ja Poco Loco.
2018. aastal oli Pauligi kontsernis kokku 2130 töötajat 13 riigis ja 2018. aasta müügikäive oli 907 mln eurot.
Santa Maria kaubamärgi all pakub Paulig laia valikut maitseaineid ja ürte, Tex Mex, Aasia, India ja BBQ-tooteid.
Santa Maria maitseainetehas Sauel tegutseb alates aastast 1993. Saue tehases toodetakse enam kui 700 erinevat valmistoodet, mida turustatakse üle Euroopa: maitseained, maitseainesegud ja maailmaköögi tooted. Santa Maria on Eestis turuliider.

Rohkem infot: www.pauliggroup.comwww.santamariaworld.com

Vaata Pauligi kodulehte -  https://www.pauliggroup.com/et 
Loe uudiseid - https://www.pauliggroup.com/et/uudised 

Pressiteade
postitatud 07.05.2021 08:39 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid