Kesk-Eestisse kohvile-koogile!

Nami-Nami perenaine Pille Petersoo (pildil vasakul) käis 3. augustil Järvamaa kohvikutega tutvumas. Nimelt on Kristina Gudinase (pildil paremal, SA Järvamaa Arenduskeskus) eestvõttel sel suvel käimas kampaania "Koogipaus Kesk-Eestis", kus kolmapäeviti saab valitud kohvikutes kolmest kuueni koogi kõrvale tee või kohvi tasuta. 

Käisime ühel kenal augustipäeval tutvumas nelja kohvikuga, et aimu saada, mida Järvamaa kohvikutes pakutakse. Kokkuvõtteks võib öelda, et Järvamaale võib kohvikusse sõita küll!

Alustasime Paidest, kus külastasime kolme kohvikut - SushiMushi, Kohvik Tainascatering ja Wabakohvik. Selle korra neljas ja viimane koogipaus oli Kirna mõisakohvikus. Nüüd aga kõigest lähemalt.

1. peatus: SushiMushi, Keskväljak 8, Paide, tel. 5344 9204

SushiMushi on Kohilas ja Raplas populaarne sushi-kohvik, mis sel suvel laienes ka Paidesse. Põhiliselt on menüüs muidugi erinevad sushid, sh küpsetatud sushid, aga saab ka kooki. Meie proovisime tummist ja rikkalikku brownie-kooki, aga koogikolmapäevadel saab ka toorjuustukooke ja Pavlova-koogikesi. 

Sisekujundus on hele ja sümpaatne, plusspunktid avara WC eest, kuhu mahuks ilmselt ka ratastooliga, kui kuidagi peauksest sisse pääseks. 

2. peatus: Kohvik Tainas Catering, Keskväljak 10, Paide, tel. 5822 2577

Tainas Catering - kohvik Paide südames on populaarne lõunasöögikoht, sest pakub päevapraadi ja -suppi ja muidugi ka kooki. Peakokk Kaido Lepik (fotol koos Kristina Gudinasega) naases Järvamaale paar aastat tagasi, olles töötanud nii lähiriikides, pealinnas kui ka laevadel. 

Kohapeal küpsetatakse ka erinevaid soolaseid ja magusaid pirukaid, pakutakse catering-teenust ja nagu pildilt näha, siis on ka söögikoha veinivalik täitsa korralik. Meie sõime sooja õuna-purukooki, mida serveeriti jäätisepalli ja värskete marjadega - muuhulgas oli taldrikul ka põnev maasikvaarikas (Rubus illecebrosus). 

3. peatus: Wabakohvik, Keskväljak 12 (hoovimaja), Paide, tel.  5193 4139, Instagram

Kuna 2019. aasta suvel uksed avanud Wabakohvik on tavaliselt kolmapäeviti suletud, siis Koogipaus Kesk-Eestis kampaanias ta otseselt ei osale. Aga kuna ma olin Paides ja Marko Reikop oli Ringvaate saates majaperenaise Napoleoni kooki ja beseerulli taevani kiitnud - ja täitsa kogemata oli kohvik sel korral avatud juba teisipäeval - siis loomulikult astusime sisse. Wabakohvik asub hoovimajas ja kohviku avatusest-suletusest annab teada tore silt uksel:

Päeval, mil me Wabakohvikut külastasime, olid letil väga ahvatlevad bruschetta-saiad (suveküpsed tomatid Samliku Pekkeri spelta hapusaial - mmmm!), kuulus beseerull ja kohvi-toorjuustukook, lisaks veel gluteenivabad tatraküpsised. Tavaliselt on menüüs ka supp ja praad - tahvlil oli meie külastuse päeval kirjas näiteks suvikõrvitsa-bataadisupp (vegan, 3 eur) ja kodune kotlet ahjukartulite ja jogurtikastmega (5 eur).   

Mulle meeldis kõik väga - nii väikese kohviku õhustik, toidud kui ka perenaine ja läheksin iga kell tagasi. Väga rahul olev klient:

Kohvisõpradele teadmiseks, et Wabakohviku kohv valmistatakse Karlova Kohvi ubadest. Joogimenüüs on must kohv, cappuccino ja latte, lisaks veel tee, kakao, kurkumi latte ja jäätee. 

4. peatus: Kirna mõisakohvik, Mõisa tee 5, Kirna, tel 5199 3560, Instagram

Meie päeva viimane koogipaus oli Kirna mõisakohvikus. Kirna mõisa ajalugu ulatub 1620ndatesse, mõisapark on tuntud on "energiasammaste" poolt. 

Mõisas tegutseb tore mõisakohvik. Söögisallis torkasid esmalt silma kohviku perenaise Kaia Kaugeranna imelised lilleseaded:

Kirna mõisakohvik on avatud T-P kella 11-19 ja menüü on mitmekülgne ja isuäratav, meie külastuse päeval näiteks selline:

Kaia Kaugeranna sõnul on populaarseim ja alati menüüs pardi confit punaveinikastmega, aga loomulikult on menüü hooajaline. Minu söödud metsaseene orsoto - odrakruupidest pehme puder puna- ja kivipuravike ning kukeseentega - oli igatahes väga maitsev.

Ka koogilett on rikkalik ja vaheldub tihti - ja kolmapäevase koogipausi ajal vahemikus 15-18 saab siis tasuta kohvi või tee koogi peale. Muide, kõik koogid on kaunistatud erinevate söödavate lilleõitega!

Suur-suur aitäh Kristina Gudinasele koogitiirule kutsumast ja toreda seltskonna eest! Ootan juba järgmist võimalust, et Kesk-Eesti kohvikuid avastada. 

Siit näed, millised kohvikud veel tänavu "Koogipaus Kesk-Eestis" kampaanias osalevad:

Loe veel:

Pille Petersoo
Pille Petersoo
postitatud 10.08.2021 21:27 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid