Kohvieksperte oodatakse võistlema

Septembri alguses leiab Kultuurikatlas juba viiendat korda aset kohvimaailma tutvustav Tallinn Coffee Festival, mille raames toimuvad taas ka baristade võistlused. Parimatest parimad selguvad piimakujundite valamises ning kohvide maitsmisel.

“Juba täna saab end võistlustele kirja panna ning osalemiseks ei pea sugugi igapäevaselt baristana töötama,” julgustab võistluste koordinaator Richard Tihaste. “Osalema on oodatud kõik, kes armastavad kohvi ning leiavad, et nende oskused kohvide maitmisel või piimakujundite valamisel on heal tasemel. Võistlus annab kahtlemata palju häid kogemusi ning teadmisi, et veelgi paremaks kohvieksperdiks saada.”

3. septembril toimub Estonian Cupping Championship ning 4. septembril Estonian Latte Art Throwdown.

Estonian Cupping Championship 2021 ehk kohvimaitsmise võistlusel asetatakse iga võistleja ette kaheksas grupis kolm tassi kohvi, millest kaks täiesti identsed ning kolmas erinev. Kasutades lõhna- ja maitsetaju, tähelepanu ning kogemusi peavad võistlejad eristama üksiku kohvi võimalikult kiiresti, kus lisaks ajale on oluline ka täpsus.

Estonian Latte Art Throwdown 2021 ehk piimakujundite valamise võistlusel tuleb osalejatel loosiga tõmmatud kujund võimalikult täpselt ja kiirelt kohvile valada. Võistlus on üles ehitatud playoff meetodil: võisteldakse paarides, igast võistluspaarist parim läheb edasi järgnevasse vooru, kuni jääb alles kaks viimast edasipääsenud võistlejat ehk finalisti. Finaalis selgitatakse välja meistritiitli võitja.

Registreerumine avaneb täna, 1. juulil kell 12.12 veebilehel www.tallinncoffeefestival.ee, kus on kirjas ka täpsemad osalemistingimused.

Möödunud aastal toimunud Tallinn Coffee Festivali raames pälvis Estonian Latte Art Throwdown 2020 meistritiitli Patrick Paidla​, Estonian Cupping Championship 2020 tiitli Roland Põllu.

Võistluste toetajad on Brita, Caffeine, Farmi, Licor 43, Paulig, Lavazza, Profexpo, Kalve Coffee Roastery ja Sanremo.

Viiendat korda toimuv Tallinn Coffee Festival leiab aset 3. ja 4. septembril Tallinna Kultuurikatlas. Üritusel saab tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning seadmetega. Lisaks kohvile on festivalil esindatud muud kuumad joogid nagu tee ja kakao, lisaks on avatud tänavatoidukohad ja kohvikud. Tallinn Coffee Festivali korraldajaks on Profexpo OÜ.

Lisainfo:

www.tallinncoffeefestival.ee
www.facebook.com/tallinncoffeefestival 

Pressiteade
postitatud 01.07.2021 12:23 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid