KALAKÜLA Peipsi järvel

Ajalooliselt kogunesid Peipsi kalamehed talviti nädalateks järvele, kus moodustusid nö kalatänavad või kalakülad. Kala püüti nii pimedas kui valges, suheldi, vahetati kogemusi, tehti koos süüa ja juua, tekkisid isegi ajutised kõrtsid ja kirikud.

Järjekordselt püstitavad Peipsimaa Kogukonnaköök ja Rakke Kalaspordiklubi koos sõprade abiga 3. ja 4. märtsil Peipsi järvele Kasepää küla alla ajaloolise taustaga KALAKÜLA.

Ehitame 3. märtsil Peipsi järvele telklinnaku, kuhu asutame kaheks päevaks ajaloolise KALAKÜLA. Püüame kala, nii pimedas kui valges; teeme kohapeal maitsvaid roogasid värskelt püütud kalast; suitsutame ja küpsetame kala otse lõketel; õpime kohalikelt meistritelt siku- ja mõllipüügikunsti, räägime püügist kombaini, kirve ja baldaga; puhume kalamehejuttu ja uhkeldame saakidega; kui külm väga kontidesse poeb, käime ka saunas, et sooja saada. Lisaks õpituba jääst iglu ja sauna ehitamisest. Õhtul kuulame ka põnevat loengut Peipsi kaladest ja kalapüügi ajaloost. Saeme jää sisse jääkarusselli ja korraldame erinevaid jõukatsumisi. Avatud on näitus ajaloolistest kalapüügivahenditest.

Kutsume kõiki huvilisi planeeritud tegevustest osa võtma! Samal ajal toimub ka põnev kalapüügivõistlus Kasepää Kala 2018, seega saab laupäeval osa saada mitmest põnevast üritusest korraga. Kel huvi saab ka osaleda Lõuna-Korea televisiooni poolt filmitava saate võtetel.

Ööbimiskohtade arv KALAKÜLAS on piiratud, seega palume tõsistel huvilistel registeerimisega kiirustada. Raha Kalakülas elamise eest ei küsita.

Registreerida saab tel. 53934648 Tauno ja tel. 56478105 Kaur. https://www.facebook.com/event s/172763500116919/

Selle aasta kalaküla saab toimuma tänu Eesti Kultuurkapitalile, Mustvee Vallavalitsusele, Peipsi Harrastuskalastajate Klubile, OÜ Kroonipuule ja muidugi kõikidele headele sõpradele, kes tulevad appi Kalaküla püstitama.

Loe veel:

Pressiteade
postitatud 03.03.2018 19:30 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid