Eesti teravaima maitsemeelega kohviekspert on Tarmo Kaljuvee

Reedel Kultuurikatlas Tallinn Coffee Festivalil toimunud Estonian Cupping Championship 2021 meistritiitli pälvis ainsa eestlasena finaali jõudnud Tarmo Kaljuvee, teise ja kolmanda koha viisid koju lätlased.

Eelmisel aastal pälvis Surfcafe asutaja ja kohviekspert Kaljuvee samal võistlusel 8. koha ning üle-eelmisel korral II koha. ”Muidugi kripeldas, et esikohta veel ei olnud, ning seetõttu valmistusin seekordseks võistluseks kogu aasta vältel,” tunnistab meistritiitli võitja. ”Olen selle perioodi jooksul proovinud maitsta võimalikult paljusid erinevaid kohvisid – nii häid kui keskpäraseid – et oma maitsepaletti avardada.” Finaalis mehe ette asetatud 8-st kohvisetist läks võitjal täppi koguni 6.

II koha pälvis võistlustel Rihards Kleinbergs (Kalve Coffee) ning III koha Edgars Silputnins (Paper Mill). Kokku osales võistlusel 15 eksperti, nendest 10 Eestist ning 5 Lätist.

Võistluste koordinaatori Richard Tihaste sõnul kulges kogu päev väga edukalt. ”Mul on väga hea meel, et igal aastal osaleb võistlustel üha enam kohvieksperte ka Lätist, kellele meie üritus vägagi korda läheb,” sõnab Tihaste. ”Tallinn Coffee Festival toob kokku heas mõttes kõige hullemad kohvifanatid, kes juba teavad, mis on hea kohv. Loodetavasti avarduvad seeläbi ka meie kohvisõprade maitsenaudingud.” Mehe sõnul on kohvis oluliselt enam maitsemolekule kui näiteks veinis ning seetõttu on kohviekspertide maitsemeeled väga kõrgelt arenenud.

Estonian Cupping Championship 2021 ehk kohvimaitsmise võistlusel asetati iga võistleja ette kaheksas grupis kolm tassi kohvi, millest kaks täiesti identsed ning kolmas erinev. Kasutades lõhna- ja maitsetaju, tähelepanu ning kogemusi pidid võistlejad eristama üksiku kohvi võimalikult kiiresti. Tulemuse juures luges nii täpsus kui ka kiirus.

Võistluste toetajad olid Brita, Caffeine, Farmi, Paulig, Lavazza, Licor 43 (Tridens), Kalve Coffee Roasters, Sanremo Coffee Machines (Mission Coffee Works) ja Profexpo.

Laupäeval, 4. septembril toimuvad festivalil latte art ehk piimakujundite valamise võistlused. Viiendat korda toimuv Tallinn Coffee Festival leiab aset 3. ja 4. septembril Tallinna Kultuurikatlas. Üritusel saab tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning seadmetega. Lisaks kohvile on festivalil esindatud muud kuumad joogid nagu tee ja kakao, lisaks on avatud tänavatoidukohad, unikaalne fotonäitus kohvikristallidest, toimub meistriklasse ning seminare.

Lisainfo:

www.tallinncoffeefestival.ee
www.facebook.com/tallinncoffeefestival

Fotod: Marek Metslaid

Pressiteade
postitatud 03.09.2021 21:11 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid