Eesti latte art meistritiitli pälvis Patrick Paidla

Täna ja homme Kultuurikatlas toimuva Tallinn Coffee Festivali raames aset leidnud Latte Art Throwdown võistluse võitis 18-aastane Patrick Paidla, kes suutis kõige paremini luua piimaga kohvile ettenähtud kujundid. Võistlusest võttis osa 16 baristat, kelle hulgas oli nii eestlasi kui ka lätlasi.

Igapäevaselt Tigra kohvikus töötava Patricku sõnul on ta kohvimaailmaga seotud juba 4 aastat. “Selle võistluse jaoks ma eriliselt ette ei valmistanud, vaid nädala jooksul katsetasin pilte, mida siinse võistluse täringul oli kujutatud,” avaldas noor barista oma võidu tagamaid. “Olin siiski kindel, et saavutan hea koha, sest kaotama ei ole mõtet tulla”.

Latte Art Throwdown võistluse 2. koha saavutas Madis Judanov ning 3. koha Sten Zeider. “

Võistluse üldine tase oli üllatavalt hea. Osales väga palju osavaid baristasid, kuid mitmete kohvimeistrite puhul pani võistlusnärv käe rohkem värisema kui latte art vajaks,” kommenteeris võistluste koordinaator Sille Küttner.

“Minu jaoks oli suurim üllataja kolmandale kohale tulnud Sten, kes otsustas võistlusest osa võtta alles paari päeva eest.”

Latte Art Throwdown võistlus toimus Eestis esmakordselt. Võistlejad võtsid väljakutsest osa paari kaupa, iga paari parim latte art valaja pääses edasi järgmisesse ringi. Nii liikusid võitjad järjest edasi kuni võitja selgumiseni. Kujundi, mida võistlejad oma kohvijoogile pidid valama, määras igas voorus kohtuniku poolt veeratud erinevate piltidega täring.

Latte Art Throwdown võistluse toetajad olid Brita, King Coffee Service, Paulig ja Valio.

Esimene Tallinn Coffee Festival leiab aset 28. ja 29. aprillil Tallinna Kultuurikatlas. Üritusel saab tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning seadmetega. Festivali külastajat ootavad meeleolukas muusika, kaasahaarav programm ja oivaline aroom. Lisaks kohvile on festivalil esindatud muud kuumad joogid nagu tee ja kakao, lisaks on avatud tänavatoidukohad ja kohvikud.

Laupäeval kell 12-15 saavad lapsed osaleda Kahvliahvi kokakooli töötubades, muusikaga loob mõlemal päeval meeleolu DJ Liisi Voolaid. Lisainfo www.tallinncoffeefestival.ee ja www.facebook.com/tallinncoffeefestival

Pressiteade 28.4.2017. Fotod: Liis Reimann/Tallinn Coffee Festival

Pressiteade
postitatud 28.04.2017 20:25 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid