Ajalooline Haapsalu vaksalihoone muutub glamuurseks tipprestoraniks

29. juuni õhtul, keset romantilist Tšaikovski festivali, muutub ajalooline Haapsalu raudteejaama hoone üheks õhtuks tipprestoraniks, kus saab nautida eksklusiivset 6-käigulist õhtusööki moodsa vene köögi parimate paladega.

Suurejoonelise õhtusöögi menüü on pannud kokku Eesti tippkokk Vladislav Djatšuk ja Moskva külaliskokad Andrei Šmakov, Ivan Berezuckiy ja Sergei Berezuckiy. Nad kõik on kogunud rohkesti auhindu ja tunnustusi ning gurmeemaailmas peetakse neid tõelisteks superstaarideks.

Vladislav Djatšuk on kahtlemata üks tunnustatumaid Eesti kokkasid ja seda ka väljaspool kodumaad. Tema juhitud restoran Tchaikovsky figureerib konkurssidel pidevalt Eesti parimate söögikohtade seas, Djatšuki on pärjatud aasta koka tiitliga ja ta olnud edukas ka kokkade olümpiana tuntud rahvusvahelisel võistlusel Bocuse d’Or. Djatšuk on oma oskusi täiendanud mitmes Michelini tärnidega restoranis Skandinaavias ja Prantsusmaal ning üles astunud toiduteemalistel konverentsidel ja seminaridel. Ta on Kadriorus asuva restorani Mon Repos peakokk ning Eesti Bocuse d’Ori president.

Ka külaliskokkadel on ette näidata rikkalik kogemuste pagas. Andrei Šmakov on Tallinnas restorani Tartar peakokk ning juhib Moskva Metropoli hotelli toitlustust. Mõne aasta eest avas ta Metropoli hotellis restorani Savva, mis võitis koheselt gurmaanide poolehoiu ning on praeguseks pärjatud mitmete kokandusmaailma suurte auhindadega. Praegu jagabki Šmakov end Tallinna ja Moskva vahel.

Ivan ja Sergei Berezutskiy on mitmete Moskva hinnatud restoranide omanikud ja peakokad, eelmise aasta lõpus avasid nad restorani Twins Garden Moscow. Ivan ja Sergei on kreatiivsed ja innovaatilised kokad ja neid peetakse suunanäitajateks Moskva restoranimaastikul.

Nelja koka käe all valmivate roogadega saavad suvise Tšaikovski festivali külalised osa rikkalikust maitseelamusest. Suurepärasele menüüle lisab joogivaliku restoran Ribe sommeljee Tanel Turk, muusikalise vahepala eest hoolitseb Eesi Laulu võitja Elina Nechayeva.

Eksklusiivne vene restoran on osa rikkalikust Tšaikovski festivalist, mis pakub kõrgkvaliteetset kultuuri igale maitsele. Samal õhtul jõuab Haapsalu linnuses lavale suurejooneline etendus, kus publiku ette tuuakse katkendid Pjotr Tšaikovski ballettidest. Laval on Vanemuise balletisolistid, kontserdi lavastab Mare Tommingas. Lisaks pakub festival kolme päeva jooksul nautimiseks rohkesti imeilusa muusikaga kontserte.

Suurejooneline õhtusöök toimub Haapsalu vaksalihoones 29. juunil kell 18 ning see saab teoks koostöös restoranide Mon Repos (Tallinn), Tartar (Tallinn), Ribe (Tallinn), Hapsal Dietrich (Haapsalu) ja Twins Garden (Moskva) ning Haapsalu linna ja Haapsalu Kultuurhariduskeskusega.

Piletid on müügil http://www.ribe.ee/reserveeri

LISAINFO: Katrin Tuisk, katrin@ribe.ee

Pressiteade
postitatud 29.06.2018 15:50 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid