Aasta kokk 2019 on Cätlyn Priks

24. oktoobril 2019. a Tallinna Toidumessil toimunud kokkade võistlusel pälvis Aasta kokk 2019 tiitli Cätlyn Priks restoranist Juur. Eesti Peakokkade Ühenduse poolt juba 25. korda korraldatava sündmuse finaalis osales kuus andekat toidumeistrit.

Võistlejatel tuli etteantud aja jooksul valmistada kaks kuuma pearooga, millest esimese kohustuslikud toorained olid terve tuur ja nuikapsas ning teisel lihaveise esiselg.

Cätlyn Priksi valminud esimeseks roaks oli piimas pošeeritud tuurafilee kõrvetatud soolatuura, suitsuvõikastme, nuikapsaraviooli, madalküpsetatud kurgi ja tikriželeega ning teiseks roaks õrnsuitsu-lehterkukeseene ballotiin karamelli-õunakastme, seeneterriini, marineeritud porgandi, musta sõstra ja musta küüslaugu moosi glasuuris jänesekapsa juurega.

Aasta koka võistluse II koha pälvis Roland Visnapuu (restoran Noot) ning III koha Alexander Abolin (restoran Cru).

Eesti kööki, restoranikultuuri ja Eesti toidukultuuri edendav üritus "Aasta Kokk" toimus juba 25. korda ning selle võistlejad said väljendada oma võistlustöödega loovat mõtlemist ja kulinaarset võimekust. Finaalis osalesid ka Jevgeni Kolikov (restoran Snoob), Riho Sommerman (restoran NOA) ja Uku Rõuk (Baltic Restaurants Estonia).

Parima kalafileerija eriauhinna pälvis samuti Cätlyn Priks. Igal kokal oli abiks ka Tallinna Teeninduskooli kokaõpilane, kellest parimaks tunnistati Roland Visnapuu abiliseks olnud Christin Veskimäe.

Võistlusi hindas kõrgetasemeline ja rahvusvaheline kohtunike žürii, kuhu kuulusid Dmitri Rooz (peakohtunik, Eesti), Davy Tissot (Prantsusmaa), Tapio Laine (Soome), Gert Klötzke (Rootsi), Svetlana Riškova (Läti), Vladislav Borovik (Eesti), boksikohtunikud olid Koit Uustalu ning Urpo Reinthal.

Pidulik auhinnatseremoonia toimus restoranis Fotografiska.

Aasta kokk võistlus on Eesti Peakokkade Ühenduse poolt korraldatav pikaealiseim ja professionaalseim kokkade võistlus Eestis. Möödunud aastal võitis auväärse tiitli Vladislav Borovik.

Eesti aasta koka võistlused on 27. korda toimuva väärika ja pika traditsiooniga Tallinna Toidumessi programmi üheks nurgakiviks. Tallinna Toidumessil osaleb ligi 200 ettevõtet ja väljapanekuga tutvuma oodatakse enam kui 7000 toiduala liidrit, otsustajat ja ala uustulnukat. Tallinna Toidumess on suunatud vaid ärikülastajatele, toiduala spetsialistidele. Profexpo OÜ on toidumesside korraldaja aastast 1993.

 

Pressiteade
postitatud 25.10.2019 20:03 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid