Aina populaarsem Aasia köök: kolm lihtsat viisi, kuidas lisada argipäevaroogadele vürtsi

Kevad toob endaga kaasa uue hingamise ja seiklushimu, inspireerides paljusid katsetama uute maitsete ja rahvusköökidega. Aasia köögi imeliselt mitmekülgne maailm on lõputu ja selle lihtsad toiduvalmistamise meetodid sobivad hästi argipäevadeks, kui toit on vaja kiiresti lauale saada. Santa Maria maitseainesegud ja kastmed on lihtne ja kiire viis, kuidas hakata Aasia roogasid ise valmistama.

Inimestel on aina rohkem teadmisi Aasia köögist ja samavõrd on kasvanud inimeste huvi valmistada oma lemmiktoite ja -maitseid kodus. Pauligi koka Petteri Kanerva sõnul on viimasel ajal eriti palju tähelepanu pälvinud Korea köök, mida iseloomustab mitmekülgsus ja tugevad maitsed.

"Korea köök tugineb sellistele koostisosadele nagu ingver, küüslauk, sojakaste ja seesam, millest saab luua roogasid, mis on nii maitsvad kui ka nauditavad,“ ütleb Kanerva (fotol).

Uute argipäevaroogadega katsetamist takistab eelkõige ajapuudus. Santa Maria, mida on juba kaua tuntud maailma maitsete ühendamise poolest, on selle vajaduse tuvastanud ja pakkunud välja lahenduse. Santa Maria on uuendanud oma tootesarja Maailma Maitsed ja toonud turule maailma köökidest inspireeritud maitseainesegude valiku. Eesmärk on lihtsustada ja mitmekesistada igapäevast toiduvalmistamist, aidata tarbijatel lihtsamini uusi maitseid kasutada ja julgustada neid uusi rahvuskööke avastama.

Ehtsaid Aasia toite ei ole raske valmistada. Petteri Kanerva sõnul on teil vaja ainult tuttavaid värskeid koostisosi – ja pea meeles, et maagilise lõpptulemuse annavad maitseained.

"Aasia toit on põhimõtteliselt kiirtoit, sest see ei nõua aeglast küpsetamist. Aasia roogade puhul praetakse ja maitsestatakse esmalt taimne või loomne valguallikas ja seejärel köögiviljad, et toidul tekiks krõbe tekstuur ja et selle maitsed sulanduksid hästi. Selle meetodiga saavutatakse selged ja eristatavad maitsed ning lisatakse toidule omanäoline magususe, hapukuse või vürtsikuse segu.“

Kolm lihtsat viisi, kuidas Aasia kööki sukelduda

1) Nuudli- ja vokiroad.

Enamik inimesi on söönud nuudli- ja vokiroogasid. Need valmivad küll kiiresti, kuid sisaldavad siiski palju tervislikke koostisosasid (nt köögivilju). Nuudli- ja vokiroogade puhul ei pea tegema palju selleks, et luua ehtsat Aasia maitsekogemust. Lisa vaid oma tavapärasesse vokirooga sobiv maitseainesegu või kaste ning seejärel sega sisse nuudlid. Värskete köögiviljade kasutamine külmutatud segude asemel võib võtta kauem aega, kuid see tasub end ära. Kui tunned, et tahaksid veidi rohkem katsetada, lisa roale puljongit, et muuta see lihtsaks raameniks.


2) Valmista oma lemmikkarrit kodus.

Paljud inimesed armastavad karrisid ja söövad neid sageli restoranides. Tänu Santa Maria maitseainesegude ja karripastade valikule ei ole raske luua sama ehtsat maitseelamust kodus. Nii nagu teiste Aasia roogade puhul on ka karri koostisosad lihtsad ja värsked. Pead vaid otsustama, millist karrit soovid, valima valguallika ja köögiviljad ning seejärel sobiva maitseainesegu. Nõuanne: kasuta algul vähe maitseaineid. Seejärel maitse toitu. Lisa maitseainet seni, kuni maitse on sulle sobiv. Inimestel, kes ei ole Aasia vürtsidega veel sina peal, tasub maitseaineid kasutada vähehaaval ja tasapisi nende koguseid suurendada. Mida aeg edasi, seda rohkem kasvab nende vastu armastus…

3) Kookoskreem ja -jook.

Kookos annab sinu roogadele troopilise maigu ja selle abil on väga lihtne roogasid aasiapärasemaks muuta. Alustuseks võid tuttavates roogades (nt kalasupis või kanakastmes) asendada toidukoore kookosjoogi või -koorega. Kui see muutus meeldib sulle, võid hakata toitudesse lisama ka Aasia maitseaineid. Kookosest piisab ka väikestes kogustes ja kui sulle meeldib selle maitse, võid seda kasutada marinaadi valmistamiseks. Kasta valguallikas kookoskreemi ja lase sel öö läbi külmkapis seista. Lisa marinaadi ka näiteks sojakastet või sidrunimahla.

Petteri Kanerva sõnul on paljudes Aasia köökides tähtis traditsioon toidu jagamine. Sellega aidatakse kaasa ühtekuuluvustunde ja kokkuhoidmise edendamisele.

"Korea köök tähtsustab näiteks ühist söömist, mistõttu pannakse lauale palju erinevaid väikesi roogasid, mis on mõeldud sööjate vahel jagamiseks. Tänavatoit, sealhulgas BBQ, on Korea toidutraditsioonide lahutamatu osa ning lihtne ja lõbus viis, kuidas jagada maitserikkaid roogasid sõprade ja perega,“ ütleb Kanerva.

Kuna kevad toob endaga kaasa värsked toorained, on see parim aeg avastada Aasia köögi mitmekesist maailma. Proovi olla uuendusmeelne ja kulinaarselt seiklushimuline olenemata sellest, kas valmistad argipäeval kiiret vokirooga või koguned lähedastega lõõgastavaks õhtusöögiks. Mõne lihtsa koostisosa ja loovuse abil saad oma toidulauale tuua Aasia maitseid ja pakkuda imelist toidukogemust, mis on täis kevadet.

Pauligist:   

Paulig on rahvusvaheline toidu- ja joogiettevõte, mis arendab uut jätkusuutlikku toidukultuuri – sellist, mis on hea nii inimestele kui ka planeedile. Paulig pakub kõike maitsvat: Tex Mex, snäkid, kohvid, maailmaköögid ja maitseained. Ettevõtte kaubamärgid on PauligSanta Maria, Risenta, Poco Loco ja Zanuy. Paulig toodab ka kliendibrändi ja tööstusklientide tooteid. Pauligi müügitulu 2023. aastal oli ligikaudu 1,2 miljardit eurot. Paulig asutati 1876. aastal ja kuulub 100% Pauligi perekonnale. Ettevõttes töötab 2200 innustunud töötajat 13 riigis, kes kõik töötavad meie eesmärgi nimel, et elu oleks tulvil maitseid – For a life full of flavour. 
www.pauliggroup.com 
https://paulig.ee/ee
https://www.santamariaworld.com/ee/
https://pauligpro.com/ee

 

Sisuturundus
postitatud 24.03.2024 18:12 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Anneli Tartu
postitatud 29.03.2024 17:32

Korea toit on tõesti ülihea,vürtsikas,olen proovinud teha ise mõningaid roogasid ja fännan Korea toitu üliväga!