President Kersti Kaljulaid andis auhinna üle Christian Andre Pettersenile Norrast, kes avaldas nii võistluse rahvusvahelise korralduskomitee juhile Régis Marconile kui kohtunikule muljet oma pühendumuse, toidu kvaliteedi ja maitsetega. “Nad tõesti mõistavad, kuidas toitu valmistada” kommenteeris kohtunikekogu president Philip Tessier.“ Ootan suure põnevusega nende esitlust Lyonis.”
Võitjale jäid alla 15 ülejäänud võistlejat, kelle hulgast sai teise koha Taani ja kolmanda Rootsi. Kokku pääsevad kümme kokka lõppfinaali, mis toimub Sirha toidumessi ajal, 29. maist 2. juunini Lyonis, Prantsusmaal:
Sel aastal toimus Bocuse d’Or esmakordselt Eestis ja ainulaadsed toorained – Eesti vutt ning angersäga – rikastasid Bocuse d’Ori maailma uute ja huvitavate maitsetega. Kokad pidid palju pingutama, et võita kohtunike poolehoid toorainetega, mis pole veel kulinaariamaailmas laialdast tunnustust kogunud.
Aupresident Clare Smythi sõnul oli kokkade tase märkimisväärne. “Võistlus oli uskumatult tihe. Siin on koos palju erakordseid kokkasid ja õnneks on kohtunikekogu väga kogenud, sest õige otsuse tegemine on vastutusrikas töö,” ütles Smyth.
Bocuse d’Or Europe 2020 president Dimitri Demjanov tänas Paul Bocuse’i, kes 30 aastat tagasi võistluse lõi. “Minu jaoks võitis täna maailma gastronoomia!” lisas Demjanov.
Tingituna COVID-19st, toimus üritus laiemale avalikkusele suletuna Saku Suurhallis, Tallinnas. Sellegipoolest tegid kokad erakordse etteaste ja kõik kohalolijad jäid selle aasta ainsa rahvusvahelise kokandusvõistlusega väga rahule. Tase oli kõrge ning sündmuse otseülekanne aitas säilitada võistluse sportlikku olemust, mis on alati olnud Paul Bocuse’i eesmärgiks.
Bocuse d’Orist lähemalt Bocuse d’Or on maailma prestiižseim kokandusvõistlus, mille lõi 1987. aastal maailmakuulus Prantsuse kokk Paul Bocuse. Iga kahe aasta tagant toob Bocuse d’Ori suurfinaal Lyoni üle kogu maailma kokku 24 parimat kokka, kes sooritavad pealtvaatajate ees oma etteasted.