Milline on brittide lemmik-pasta?

Makarontooted on Ühendkuningriigis väga populaarsed. Tervelt 68% brittidest sööb makarontooteid vähemalt kord nädalas ja pea pooled ehk 42% mitu korda nädalas. 

Briti uuringukeskus YouGov uuris, mis kujuga on brittide lemmikmakaronid. Küsitlus viidi läbi augusti esimeses pooles, vastas 1648 inimest.

Uuringus selgus, et briti eelistavad klassikat. Kruvikujuline fusilli on kõige populaarsem - seda eelistab 19% vastanutest ehk iga viies. Spagetid on 15%-ga teisel kohal.

Nendele järgnevad 1865. aastal "leiutatud" penne (11%), Bologna piirkonnast pärit laiad tagliatelle lintnuudlid (10%). Muide, tagliatelle oli vanemate brittide seas populaarsem kui noorte seas - tervelt 13% 65+ vanuserühmast nimetas esmalt tagliatelle't, samas vaid 7% 18-24 vanuserühmast. 

Esikaheksasse mahtusid veel täidisega tortellini (7%; noorte seas oluliselt populaarsem kui eakate vastajate seas) ja teokarbikujulised conchiglie (7%, noorte seas populaarsemad). Lipsukujuline Lombardiast pärit farfalle oli 4% lemmik, nagu ka meilgi populaarsed seest õõnsad sarvekesed ehk macaroni (4%).

Kogu uuringuga saad tutvuda siin.

Allikas: YouGov

Pille Petersoo
Pille Petersoo
postitatud 25.08.2020 13:53 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid