Põnevaid maitsetaimi: süllane peiulill

Nami-Nami aia ürdipeenras Haabneemes kasvab tänavu põnev uus maitsetaim - süllane peiulill. Mis taimega on tegu, kuidas seda kasvatada ja kuidas köögis kasutada?

Süllane peiulill on püstine kõrge peiulill, algselt pärit Lõuna-Ameerika lõunapoolsetes piirkondadest. HIspaania vallutajad tõid taime Euroopasse ja mujale ja nüüd kasvab see nii Euroopas, Aasias, Austraalias, Põhja-Ameerikas ja ka Aafrikas. 

Süllane peiulill köögis

Tegemist on väga vana maitsetaimega, mida kasutati Lõuna-Ameerikas juba enne eurooplaste vallutusretki.

Populaarne maitsetaim Peruus, Ecuadoris, samuti Tšiilis (huacatay) ja Boliivias (wakataya). Ladina-Ameerika toidule spetsialiseerunud kauplustes võib leida seda pastavormis musta mündi pasta ('black mint paste'/huacatay paste) nime all. 

Viimastel aastatel on taim muutunud populaarsemaks ka Euroopas, kus seda soovitatakse kasutada koriandri asemel neil, kes ehtsat koriandrit põlgavad ("maitsetaim koriandripõlguritele"). Maitsebuketis on tunda tsitruselisi, münti, basiilikut, estragoni ja natuke isegi ananassi. 

Maitseainena kasutatakse kuivatatud ja jahvatatud süllase peiulille lehti. Süllase peiulille pastat kasutatakse Peruu kartuliroa ocopa valmistamisel. Lehtest võib teha teetõmmise. 

Parfüümi-, tubaka- ja karastusjoogitööstuses kasutatakse süllase peiulille ekstrakti ("marigold oil").

Süllane peiulill aias

Taimest saab bio-fumigante teatud nematoodide hävitamiseks, kui lehemass maassse kaevata, aitab teatud umbrohtusid hävitada. 

Toksilisus

Taime maapealsel osal leiduvad õlid võivad põhjustada nahaärritust.  

Süllane peiulill teistes keeltes

  • ld. k. Tagetes minuta
  • ing. k. Peruvian Black MintSouthern Cone Marigold, muster John Henry, stinking roger
  • rootsi k. Mexikansk tagetes
  • soome k. haisusamettikukka
  • taani k. mexicansk tagetes
  • valik nimetusi Kesk- ja Lõuna-Ameerikas: chinchilla, chiquilla, chilca, zuico, suico, anisillo, wakataya, huacatay, khakibos

Loe veel:

Pille Petersoo
Pille Petersoo
postitatud 26.04.2020 12:06 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid