“Tänapäeval räägime sellest, et inimesed söövad vähem liha. Kui me planeerisime laeva einelauda kaks aastat tagasi, arvestasime 200 grammi lihaga inimese kohta. Nüüd arvestame 120 grammiga ja lisame rohkem köögivilju,” räägib Andersson.
Kõik põhjamaad, Eesti nende seas, söövad vähem liha. “Külmal põhjamaal on keerukas süüa vaid juurikaid ja tuleb lisada valku, et saada tugevamat toitu.”
"Menüü kokku panemisel arvestame esmalt traditsioonidega. Need on heeringas ja suitsuliha. Väga traditsiooniline toit põhjamaades. Kõik tahavad neid ja kui me need menüüst välja jätame, ei tule keegi sööma. Ma ise olen ka heeringasõber ja see kala on minu esimene valik, kui lähen toitu taldrikule tõstma.”
Laeva einelauas on palju köögivilja, see on täiesti eraldi osakond, station. Anderssoni sõnul on köögiviljad väga olulised ning peavad ülihästi kokku sobima kõige ülejäänuga, iseäranis liha ja kalaga. "Me töötame palju köögiviljadega, ehkki traditsiooniliselt ei ole neid jõululaual nii palju olnud. Me püüame leida head tasakaalu köögivilja ja liha vahel. Et me ei sööks kõhtu liialt täis, tuleb seda köögiviljadega kompenseerida."
"Köögiviljad jõuavad ka magustoitudesse, meil on näiteks avokaado šokolaadiga. Traditsiooniliselt on jõululaual marjad, mille lisandiks šokolaadivaht."
"Ma arvan, et siin on veel rohkem köögivilju kui praegu ning vähem liha ja võib-olla ka vähem kala.”
Veganite peale on korralikult mõeldud ja välja arendatud baklažaanist tehtud "heeringas" (fotol, all). Kokad mõtlevad taimetoitlaste peale ja püüavad leida teisi valguallikaid, näiteks kaerast.
Fredrik Andersson juhib 10-st Rootsi tippkokast koosnevat kulinaariameeskonda, kes võitis 2018. aastal prestiižse Culinary World Cupi.