Pressiteade: Maailma parim alkoholivabade kokteilide valmistaja on Laur Ihermann NOA restoranist.

08. juunil toimus Prahas, Tšehhi Vabariigis Mattoni Grand Cocktail Competition, mille käigus selgitati välja üheksandat korda maailma parim alkoholivabade kokteilide valmistaja.

Eesti esindaja valiti märtsis toimunud VIII Eesti Baarmenite Meistrivõistlustel alkoholivabade kokteilide valmistamises. Eesti meistriks tuli juba kolmandat korda Laur Ihermann, NOA restoranist, kes on tänaseks valitsev maailmameister. Eesti on võitnud antud võistluse ka varem, 2014. aastal, kui võitjaks tuli Krista Meri. Sügisel Tallinnas toimunud 67. World Cocktail Championship võistluse võitis samuti eestlane, Karina Tamm-  seega hoiavad Eesti baarmenid nii alkoholiga kui ilma alkoholita kokteilide maailmameistrivõistluste tiitlit.

Võistluse teise koha saavutas Stefan Haneder Austriast. Kolmanda koha saavutas Agnieszka Cieślar Poolast. Eriauhindadega pärjati Austria baarmen Stefan Haneder'i kõige innovaatilisema kokteili eriauhinnaga ning Laur Ihermann Eestist sai lisaks esikohale ka parima tehnilise soorituse karika.

Mattoni vee nimelisest maailmameistrivõistlusest võttis osa ühtekokku 20 riiki üle maailma. Võistluse eesmärk on tutvustada inimestele alkoholivabade kokteilide kultuuri. Võistlus leidis aset Praha vanalinna peaväljakul ning võistlust oli vaatama tulnud tuhandeid pealtvaatajaid.

Iga riigi esindaja pidi valmistama laval seitsme minuti jooksul kolm identset alkoholivaba kokteili, mille kalorite sisaldus ei tohtinud olla kõrgem, kui 65 kcal/100 ml joogi kohta. Samal ajal tuli rääkida inglise keeles enda kokteili inspiratsioonilugu. Kohtunikud hindasid kokteili maitset, aroomi, innovaatilisust, kokteili valmistamise lihtsust ning esitlust.

Võidukokteili autor Laur Ihermann kirjutas inspiratsioonist nii: Igapäevaelus oleme me pidevalt segaduses asjadest, mis meid ümbrisevad, olgu selleks viis kuidas me näeme asju, kuidas me neid maitseme või milliseid värve me näeme. Seetõttu olen ma valmistanud enda kokteili läbipaistvana. Sulgege enda silmad, puhastage enda mõtted ettekujutustest mida värvid Teile annavad, vabastage enda meeled, eemaldage taust ja nautige seda jooki. Selles mokteilis on kofeiin, et avada Teie meeled seiklusteks, valge šokolaadi siirup, et teha elu magusamaks, tüümian, mis annab mokteilile keha ja mõistagi mineraalvesi, et puhastada meeled. Namaste!

Laur Iherman võidukokteil "Clear Thoughts"

Clear Coffee S.R.O Balen selge kohv 8cl
Üks tüümianioks
Bitter truth selleri bitter 1 tilk
Santa Maria Askorbiin Hape 0,5 baarilusikat
Monin valge šokolaadi siirup 2cl
Vichy karboniseerimata vesi 10cl

Kokteili valmistamise viis: segamine
Kaunistus: Eraldi seisev taustapilt klaasi taga

EBA asutati 26. mail 1994 Viru hotellis. Alates 1995. aastast toimuvad igal aastal EBA meistrivõistlused, mille võitja esindab Eestit alates 2000. aastast rahvusvahelisel kokteilide maailmameistrivõistlusel. EBA on alates 1999. aastast IBA täisliige.

Pressiteade 9.6.2019

Pressiteade
postitatud 09.06.2019 13:01 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid