RETSEPTIVÕISTLUS JA LOOSIMINE

Nami-Nami ja Toiduliit kutsuvad kõiki lihasõpru retseptivõistlusele, kus selgitame välja jõulukuu toidulauale sobivaima sealihatoidu!

Retsepte saab esitada neljas kategoorias - parim jõulupraad, parim rupskitoit (siia alla kuuluvad ka toidud verivorstist või -käkist), parim sealihast suupiste ja parim seahakkliharoog. Ikka selleks, et fantaasia lendu lasta ja inspireerida teisi kasutajaid jõulu(kuu)lauale midagi maitsvat ja põnevat panema. 

Žürii koosseis:

Iga kategooria parimad valib välja, lisaks saab eriauhinna publiku lemmik. Žüriisse kuuluvad Toiduliidu eestvedaja Sirje Potisepp, Nami-Nami eestvedaja Pille Petersoo ning Rakvere LK, Atria ja Saaremaa Lihatööstuse esindajad. 

Tähtajad:

Võistlus läheb lukku 16. detsembril kell 22.00 õhtul, rahvahääletus lugejate lemmiku väljaselgitamiseks kestab kuni 17. detsembri südaööni. Võitjad kuulutame välja 18. detsembril ning rikkaliku kinkekoti saate kätte enne jõulupühi. 

Auhinnad:

Auhinnaks on lisaks aule ja kuulsusele külluslik kinkekott Rakvere LK, Atria ja Saaremaa Lihatööstuse sealihatoodetega! 

Kuidas osaleda?

Osalemine on lihtne - teha sealihast praad, suupiste, hakkliharoog või rupskitoit ja see retseptivõistlusele esitada.

Toidust tuleb teha pilt ja see siin samas postituse all üles laadida. Kindlasti tuleb postitusse lisada ka võistlustöö retsept või viide blogipostitusele, kus retsept kirjas on. 

Osaleda saavad vaid registreeritud kasutajad. Kui Sa ei ole kasutaja, siis seda saad teha siin

Ehk siis:

  • Logi Nami-Namisse sisse. 
  • Vali siinse postituse alt "Lisa pilt". Vali foto, mida soovid kuvada oma võistlustöö põhifotona! Foto laius võiks olla kuni 1000 pikslit, liiga suure faili lisamine ei õnnestu!
  • Täida järgmised väljad: Pealkiri ja Kirjeldus (siia lisa ka sealiharoa retsept), soovi korral kasuta URL-aadressi (näiteks siis, kui toidu kirjeldus on Su blogis). 
  • Kuigi ilus pilt toob alati rõõmu, siis me ei hinda Sinu fotograafiaalaseid oskuseid. Sobib ka tavalise digifotokaga tehtud klõps. 

Lisainfo:

  • Nami-Namil on õigus lisada retsept ja foto siinsesse retseptikogusse (loomulikult märgitakse ära ka foto ja retsepti autor, blogijate puhul lisatakse ka otseviide algsele blogipostitusele). 

Inspiratsiooniks:

NB! Võistlustööde kommenteerimisest

  • Kommenteerija nime kuvatakse ainult siis, kui tegemist on registreeritud kasutajaga. Kui Sa ei ole registreerunud kasutaja, siis jäta palun oma (varju)nimi kommentaari lõppu ja me tõstame selle kommenteerija nimeks.
  • Jäta kindlasti uus kommentaar, ära ürita vastata olemasolevale kommentaarile - neid miskipärast ei kuvata hetkel ja selle tehnilise apsakaga me hetkel tegeleda ei jõua. 

Kommentaarid


MT
postitatud 12.12.2018 19:06

Kirjutan ainult retsepti. Ahjupoti põhja nati plekkpurgi oliivõli Noore taluniku notsu esitükk 2-3 kg määrida pealt jämeda pappkarbi meira meresoolaga ja veskist värskelt jahvatatud musta pipraga siis määrida liha kange põltsamaa sinepiga ja karbi provansal majoneesiga, ei pea tervet karpi panema, lihtsalt pudeli oma on ebameeldiva maitsega. Poole lihani valada kuuma keeduvett ja 200 kraadini eelkuumutatud ahju. 200 kraadi tund 150 kraadi tund 100 kraadi tund Enne serveerimist lõikad liha lahti ja kuumutad ahjus kaaneta nii pool tundi või alla selle 200 kraadi juures. Polegi vaja öö otsa nn. rebitud liha teha. Pilti ma praegu teha ei saa, kuna teen alles jõuluks uue laari. Ma ei usu, et see retsept varem avaldatud. Sõbrantsilt kunagi mingeid ideid sain, edasi tegin ise.

Huviline
postitatud 19.12.2018 16:18

Tere! Kas oskate öelda, millisel lehel võitjad välja kuulutatakse? :)

Pille
postitatud 19.12.2018 17:48

<p>Esmalt aitäh kõikidele osalejatele! See, et leidsite jõulueelsel kiirel ajal võimaluse ühel retseptivõistlusel osaleda, on teist väga armas :)</p> <p>Žürii on retseptidesse süvenenud ja otsustanud jagada auhinnakotid välja järgmiselt (publikupreemiat ei jaga, hoopis kaks auhinda parima pearoa eest):</p> <p>PARIM JÕULUPRAAD: <b>Õuntega täidetud seasisefilee</b> (Vike)</br> PARIM RUPSKITOIT: <b>Verivorstipannkoogid pohlamoosi ja hapukoorevahuga</b> (Jaanikaant)</br> PARIM HAKKLIHATOIT: <b>Tainakoorikus hakkliharull</b> (Mum) ja <b>Vürtsikas hakklihavorm porganditeki all</b> (Rebane)</br> PARIM SUUPISTE: <b>Datli-kitsejuustu-peekonirullid</b> (Vernanda) </p> <p>Auhindade kättesaatmiseks saatke palun juba täna-homme oma täisnimi/telefon ja postiaadress, kus kuller teid tabada saaks, aadressile info@nami-nami.ee, märksõnaks "Retseptivõistlus"</p> Veel kord suur aitäh kõikidele ning maitsvaid jõule!!! <p>Pille</p>

Vike
postitatud 19.12.2018 21:36

Suur suur tänu :), jään põnevusega auhinda ootama!

Vaata veel