TEEJUHT MAKROTOITAINETE MAAILMAS

Kirjastusel Varrak on hea meel teatada, et Teevi Pau ja Marian Võsumetsa sulest on ilmunud värske teos "Teejuht makrotoitainete maailmas. Kõik, mida pead teadma toitumisest ja ideaalkehast". Raamat selgitab põhjalikult, kuidas toimivad kehas süsivesikud, valgud ja rasvad ning sisaldab 60 hoolega välja töötatud retsepti.

Lisaks retseptidele käsitleb raamat kehakuvandi kujunemise vaimset poolt. Treenitakse ja "dieeditatakse" liiga sageli üksnes välimuse eesmärgil, jättes tagaplaanile enesetunde, inimsuhted ja sportliku soorituse kvaliteedi. Raamatu eesmärk on toitumishariduse kasv, mis lubaks elada toitumiskavadeta ja vähendaks nn dieedimentaliteeti, sh toitude sildistamist heaks ja halvaks. Autorid pakuvad lahendusi toitumises omal käel orienteerumiseks, ärgitavad mõtestama lugeja suhet toiduga ning leidma välimusega seotud enesekriitika põhjuseid.

Raamatu 60 retsepti juures on märgitud toitainete kogused grammides ja jagunemine protsentides, mis on praktiline abivahend toidu koostise tundmaõppimiseks. 17 taimetoiduretsepti on hoolega välja töötatud ning rõõmustavad ka veganeid. Lisaks leidub tehnikaid, millega suurendada toidu mahtu ja rikastada tekstuure.

Teevi Pau on kirglik toidu- ja kokkamishuviline. Tema toidublogi Instagramis inspireerib üha kasvavat tervisesõprade kogukonda. Toitainete tasakaalul põhinevate retseptide väljatöötamine on Teevile innustav väljakutse.

Marian Võsumets on personaaltreener ja toitumisnõustaja, tervise- ja treeningblogi Marian Fitness autor. Tugev tervis, hea välimus ja positiivne kehakuvand on märksõnad, millest ta oma töös lähtub.

Kirjastus Varrak
202 lk, kõva köide

Pressiteade
postitatud 09.04.2018 22:25 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid