Kohvifestivalil ennustatakse kohvipaksu pealt tulevikku

Sel reedel ja laupäeval Kultuurikatlas toimuval Tallinn Coffee Festivali üritusel saavad soovijad lisaks paljude põnevate kohvide maitsmisele lasta endale ka kohvipaksu pealt tulevikku ennustada. Türgist pärit pika ajalooga meelelahutus on seal riigis siiani väga levinud.

“Kohvipaksu pealt ennustamine on üks viis heade mõtete väljendamiseks – et unustada korraks päevamured ja anda lootust,” sõnab Türgi saatkonna kolmas sekretär Eylül Altinisik. “Ennustamist iseloomustab peamiselt see, et ennustatakse alati head ja antakse edasi häid soove.” Naise sõnul on kohvipaksu pealt ennustamine Türgis väga levinud ning seda võib kohata igal ajal ja igal pool.

Lisaks ennustamisele pakub Türgi saatkond festivalil proovimiseks ka ehtsat Türgi kohvi. “Türgi kohvi eripära seisneb eelkõige selle valmistamise meetodis, mis kuulub UNESCO kultuuripärandi nimekirja,” kinnitab Altinisik. “Sellisel viisil valmistatud kohvi maitse on pehmem, aromaatsem ja konsentreeritum ning seda eristab teistest kohvijookidest iseäralik aroom, tummisus ja kohvivaht.”

Möödunud aastal esimest korda toimunud ja suurt publikumenu nautinud festival on sel aastal veelgi suurem. “Seekord tutvustavad oma tooteid üle 50 firma, mis külastajatele põnevaid maitseelamusi pakuvad,” avaldab festivali peakorraldaja Kennet Sarv. “Ootame festivalile ka neid inimesi, kes kohvi ei tarbi – lisaks kohvile saab tutvuda eriliste teesortide, kombuchade, limonaadide ja näiteks kohvist valmistatud ilutoodetega.” Kahe päeva jooksul saab kaasa elada ka põnevatele kohvivõistlustele ning kuulata erinevaid loenguid.

Tallinn Coffee Festivali programmiga saab tutvuda veebilehel www.tallinncoffeefestival.ee.

Ürituse toetajad on Alma ja Brita. Võistluste toetajad on Brita, Alma, Tridens, Paulig, Piazza D’Oro, King Coffee Service ja Gourmet Coffee.

Teist korda toimuv Tallinn Coffee Festival leiab aset 27. ja 28. aprillil Tallinna Kultuurikatlas. Üritusel saab tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning seadmetega. Lisaks kohvile on festivalil esindatud muud kuumad joogid nagu tee ja kakao, lisaks on avatud tänavatoidukohad ja kohvikud. 

Lisainfo:

www.tallinncoffeefestival.ee
www.facebook.com/tallinncoffeefestival

Pressiteade
postitatud 24.04.2018 10:39 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid