Eesti otsib sünnipäevatorti!

Nami-Nami koostöös Eesti Vabariik 100 toimkonna ja Presidendi Kantseleiga kuulutab välja tordiretseptide konkursi, mille võidutöö leiaks koha 24. veebruaril nii igaühe kodulaual kui Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtul.

Juba üheksa aastat on Nami-Nami retseptikogu korraldanud Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul isamaaliste tortide võistlust. Juubeliaasta puhul korraldame võistluse varasemast suuremalt - nimelt otsime seda kõige õigemat torti, millega tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva 2018. aastal.

Võidutorti pakutakse 24. veebruaril Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtul, samuti on kõigil Eesti inimestel võimalus seda torti ise Vabariigi sünnipäevaks valmistada.

Võistlus on avatud kõikidele Eesti tordimeistritele. Tordivõistlusele ootame ainult magusaid torte.

Tort peab olema eestilik nii sisult kui ka vormilt, ent täpsema tõlgenduse osas jätame tordimeistritele vabad käed. Tort peab olema piisavalt eriline selleks, et seda sobiks serveerida pidulikumatel puhkudel, ent piisavalt lihtne selleks, et retsepti järgides saaks torditeoga hakkama ka kodukokk.

Võistlusele saadetud tortide seast teeb eelvaliku žürii, mille tööd juhib Vabariigi Presidendi Kantselei peakokk Taigo Lepik ning kuhu kuuluvad muuhulgas Nami-Nami ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna esindajad. Žürii valib välja 10 kõige perspektiivikamat torti, mille seast valitakse see kõige sobivam tort Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks 31. detsembril ETV otseeetris.

Ootame tordi kavandit ja retsepti ning võimaluse korral pilti hiljemalt 1. detsembriks aadressile info@nami-nami.ee, märgusõna “EV100 sünnipäeva tort”. Žürii teeb oma eelvaliku 10. detsembriks.

  • Retsept tuleb esitada eesti keeles
  • Tordiretsept tuleks arvestada kümnele sööjale, ühele sööjale arvestada 150 grammine tordilõik.
  • Retsepti kogused tuleb anda grammides
  • Kuna otsime seda kõige-kõigemat torti, siis on oodatud osalema kõik senised Nami-Nami isamaaliste tortide võistlusel edukalt esinenud tordimeistrid, samuti teised Eesti tordimeistrid.
  • Tordikonkursile võib esitada ka eelmise üheksa aasta jooksul Nami-Nami isamaaliste tortide võistlusele esitatud idee, mida võib soovi korral täiendada.
  • Tordiidee autor peab arvestama, et lõppvariandis võib retseptuur või kaunistamine veidi muutuda, kõik muudatused kooskõlastame tordi autoriga 


Loe veel:

Nami-Nami retseptikogu®
postitatud 01.12.2017 16:24 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Karita
postitatud 14.11.2017 06:37

Sedalaadi kinkuraid on alati oma ideede mahamüümine teistele äriühingutele. Sinu torti valitakse/ valita aga retsepti hakkavad kasutama nii züriiliikmed kui nende sõbrad. Sarnane oma ideede ära ansminw on konkurs Ajujaht. Üks räägib oma ideest aga teine vaatab saadet, omab raha ja viib idee ellu.

Pille
posted on 14.11.2017 09:08

<p>Karita, mida tähendab 'kinkuraid'?</p> <p> Osalemine ei ole ju kohustuslik ja väga paljud inimesed on nõus oma retsepte ja ideid jagama. Milleks muidu nt kokaraamatuid üldse välja anda?</p> <p>Me idee tõukus natuke põhjanaabritest. Neil on juba aastaid igal presidendivastuvõtul üheks kohustuslikuks koogiks Ellen Svinhufvudi tort (retsept ka Nami-Namis olemas). See on justkui omamoodi signatuurtort ja kes teab, äkki leiame sellise laiapõhjalise konkursi tulemusena Eestile samasuguse tordi :) </p>

Aita
posted on 24.11.2017 14:09

Armas Pille, ‘kinkuraid’ on konkursid - tippides on autor kõrval asuvale tähele vajutanud.

huviline
postitatud 03.12.2017 15:25

Tere, täna juba 3-s, kus neid näha saaks?

Pille
posted on 03.12.2017 19:51

Huviline, sel korral kõiki ilmselt ei näegi. Žürii tuleb kokku järgmisel nädalal ja me avalikustame 10 finaali jõudvat torti! Nii palju võin öelda, et laekus 66 võistlustööd :)