A. Le Coq toob taas turule oma kõige pikema ajalooga õlle

Sel aastal oma 210. tegevusaastat tähistav A. Le Coq toob juubeli puhul taas turule oma kuulsaima õlle Imperial Extra Double Stouti. Imperial Extra Double Stout tõi A. Le Coqile 1912. aastal Vene keisrikoja ametliku õukonnavarustaja tiitli ja Tartus pruulitud õlut hakati müüma kogu impeeriumis.

A. Le Coqi õllemeister Lauri Lipping räägib, et ajaloolise stout’i tootmisel on võimalikult palju järgitud algupärast retsepti. “A. Le Coq Imperial Extra Double Stouti pruulimisel ei ole kasutatud tavapärast õlle filtreerimist, õlu on selginenud loomuliku settimise teel pikaajalise laagerdumise käigus. See on rikkalik tume õlu, mille maitses domineerivad pikalt röstitud odralinnased ning tunda on ajastu õllele omast tammist ja kergelt suitsust karakterit.”

Lipping lisab, et treenitud maitsemeelega gurmaanid võivad õlles tunda ka õrna šerri nüanssi. Eesti Kulinaaria Instituudi asutaja Dimitri Demjanov teab ajaloost rääkida, et A. Le Coq Imperial Extra Double Stout oli Vene keisri Nikolai II lemmikõlu.

Keiser nautis meelsasti austreid, mille kõrvale serveeriti erilist õllevinegretti. Vinegrett valmistati alati A. Le Coq Imperial Extra Double Stoutiga. Uus A. Le Coq Imperial Extra Double Stout on 7% alkoholisisaldusega tume õlu, mis jõuab poodidesse 0,4-liitristes pudelites. Algupärase retsepti järgi valmistatud Imperial Extra Double Stouti õllepudelit kaunistab originaalkujundusega etikett.

Pressiteade
postitatud 11.10.2017 11:55 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid