Kohvifestivalil saab kuulata tuntud kohviekspertide loenguid

Homme ja ülehomme Tallinna Kultuurikatlas toimuval Tallinn Coffee Festivalil saab lisaks muule programmile kuulata ka mitmete kohalike ja välismaiste kohviekspertide loenguid. Tuntuimatest esinejatest sõidavad spetsiaalselt festivalile Alexander Ruas Rootsist ja Joackim Kühne Saksamaalt.

Tallinn Coffee Festivali võistluste- ning programmikoordinaatori Sille Küttneri sõnul on maailma tuntud kohvispetsialistide esinemine Eestis väga erakordne. “Alexander Ruas (ülal) on olnud nii Rootsi kui Põhjamaade baristavõistluste võitja ning tegutsenud aastaid kohviga seotud projekte juhtides ning konsulteerides,” selgitab Küttner. “Tallinnas räägibki ta sellest, kuidas kohvivaldkonnas karjääri teha, et meie kohvispetsialiste inspireerida ning innustada.”

Joackim Kühne (paremal) töötab Berliini kohvikoolis koolitaja ning teadurina. “Tema loeng on äärmiselt põneval ning olulisel teemal - kliimamuutuste mõjust maailma kohvikasvatusele,” sõnab Küttner. “Joackim on töötanud varem Nicaragua kohvikasvanduses ning tunneb seega väga täpselt kogu kohviahelat. Usun, et meie kohvisõpradel on temalt väga palju uut ning põnevat õppida.”

Tallinn Coffee Festivalil annavad teiste hulgas loenguid ka Wolfgang Pfautsch, Timo Allen, Charlotta Nylund, Ott Viirmann, Michel Coffee jt. Loengud on festivalikülastajale tasuta.

Täpse loengute ajakava leiad veebilehelt www.tallinncoffeefestival.ee

Pääse kohvifestivalile maksab 5 eurot, seda saab soetada Piletilevist (www.piletilevi.ee) või ürituselt kohapealt. Esimene Tallinn Coffee Festival leiab aset 28. ja 29. aprillil Tallinna Kultuurikatlas. Üritusel saab tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortidega, kohvivalmistusviiside ning seadmetega. Festivali külastajat ootavad meeleolukas muusika, kaasahaarav programm ja oivaline aroom. Lisaks kohvile on festivalil esindatud muud kuumad joogid nagu tee ja kakao, lisaks on avatud tänavatoidukohad ja kohvikud. Laupäeval kell 12-15 saavad lapsed osaleda Kahvliahvi kokakooli töötubades, muusikaga loob mõlemal päeval meeleolu DJ Liisi Voolaid.

Lisainfo www.tallinncoffeefestival.ee ja www.facebook.com/tallinncoffeefestival

Pressiteade 27.4.2017

Pressiteade
postitatud 27.04.2017 09:06 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid