Vahvad vutimunaloomad!

Magusaid torte on üpriski lihtne kaunistada. On vaja ideed, oskust ja pealehakkamist - erinevaid kreeme ja kaunistusviise on ju palju! Soolaste tortidega (võileivatortidega) on veidi keerulisem, sest aineid, millega torti kaunistada saaks, on väiksem hulk (köögiviljad, maitsetaimed, muna, singiviilud, jne) kui magusamaailma puhul. 

Muna, sealhulgas vutimuna, on tore "materjal", mida kaunistamisel ära kasutada. Allpool on ära toodud hulk viise, kuidas kasulikest vutimunadest saavad vahvad loomakesed, millega võileivatort, salat või einevõileib kaunistada. Natuke kannatlikku nikerdamist nad loomulikult vajavad, aga tegelikult ei ole loomakeste valmistamises midagi keerulist. 

Eeltööd

Enne valmistama hakkamist pead keetma vutimunad, varuma endale vajalikke lisatoiduaineid (olenevalt, mis looma tegema hakkad): võid, porgandit, musti seesamiseemneid või piprateri silmadeks, nori lehte jne. Lisaks varu endale üks terav väike nuga, mõni kokteilitikk, leheke majapidamispaberit ja lõikelaud. 

Juhul, kui soovid mune värvida, pead varuma ka värvainet. Loomulikult saab kasutada toiduvärve, aga ka looduslikud ained värvivad kenasti (pikemalt loe siit). Piltidelolev kukk ja mesimumm on värvitud kurkumiga, notsu hibiskiteega - mõlemal juhul lasin kooritud munal värvivedeliku sees tunnikese liguneda. 

Asu loomakesi meisterdama!

Notsu 

Värvitud hibiskiteega (sobiks ka kiire peedimahlavann), abivahenditest vaja kokteilitikku ja nuga, silmadeks on mustad seesamiseemned.

 

Hiirepoiss

Lisaks vaja porgandit, musti seesamiseemneid silmadeks. Klassikaliselt on hiirt tehtud ka redise abil (rediserattad kõrvadeks ja redisejuur sabaks) - ka nii võib :)

 

Jänes 

Silmadeks mustad seesamiseemned

 

Kukk 

Siinne kukk on värvitud kurkumi ehk kollajuurega kollaseks, aga võib teha ka valge kuke. Lisaks vaja porgandit harjaks, nokaks, sabaks ja musti seesamiseemneid silmadeks

 

Lammas 

Lamba "vill" on tehtud võist, aga sobib kasutada ka nt toorjuustu. Silmad ikka mustadest seesamiseemnetest

 

Mesimumm 

Mesimumm on kollaseks värvitud kurkumiga, mustad triibud norilehest, silmad mustadest seesamiseemnetest, tiivad mandlilaastudest

Loe veel:

Martiina Anni
Martiina Anni
postitatud 05.04.2017 14:47 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Annika Redi
postitatud 08.04.2017 15:59

Kukekesed:

Merle Luik
postitatud 28.03.2018 09:56

Kui toredad! :)

Suive Anni
postitatud 01.04.2018 20:49

Nii nunnud, ilmselt ka head!

Mari-Liis Lips
postitatud 15.04.2020 09:43

Nii armsad!