A. Le Coq täiendab eriõllede sarja uue Briti maitsega

A. Le Coq täiendab Brewer’s Collectioni eriõllede sarja uue punase ale-tüüpi õlle British Red Ale’iga. Õllemeistri Lauri Lippingu käe all valminud BRA on pruulitud Briti traditsioonide järgi, kasutades Suurbritanniast pärit erilinnaseid ja -humalaid.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on Eesti õlleturg pidevas arenemises ja seda eelkõige pigem kvaliteedi kui kvantiteedi osas. “Näeme, et praegu ollakse erinevate õlletüüpide ja maitsete osas oluliselt teadlikumad kui näiteks viis aastat tagasi – selle tõestuseks on ka üha laienev eri- ja käsitööõllede segment,” ütles Noop.

Ettevõte tõi eelmisel aastal turule eriõllede sarja Brewer’s Collection, mis on nüüdseks Eestis tugevalt kanda kinnitanud ja tarbijaskonna poolehoiu pälvinud. “Eelmisel aastal müüsime maailma eriõllesid tutvustavat Brewer’s Collectioni sarja kokku ligi 700 000 liitrit, mis on eriõllede kategoorias tubli tulemus,” ütles Tarmo Noop. Sarja uusim liige British Red Ale pakub õllesõpradele kindlasti uusi maitseelamusi ja avab ukse brittide pikkade traditsioonidega õllepruulimismaailma.

Uus British Red Ale on pinnakääritusmeetodil valminud kauni punaka tooniga täidlane õlu, mille valmistamisel on kasutatud Inglise karamell-linnaseid ja erihumalaid. Odra- ja rukkilinnastest valmistatud BRA sobib hästi neile, kes hindavad veidi tugevama humalase maitsega ale-tüüpi õllesid.

A. Le Coqi õllemeistri ja BRA retsepti looja Lauri Lippingu sõnul annab õllele isikupärase ja huvitava nüansi Briti humalate marjane aroom ning mõõdukas mõrudus. “BRA-õlle puhul jäime truuks algupärasele red-ale-õlle põhimõttele ning kasutasime klassikalisi ja ehtbritilikke humalasorte, nagu East Kent Golding, First Gold, Progress ja Admiral,” lisas Lipping.

Brewer’s Collection on A. Le Coqi eriõllede sari, mis loodi 2016. aastal ning kuhu kuuluvad veel India Pale Ale ehk IPA ja kirsiõlu Kriek. British Red Ale sisaldab 5% alkoholi ja jõuab turule 0,5-liitristes purkides.

BRA ideaalne serveerimistemperatuur on 10–12 kraadi.

Pressiteade
postitatud 14.03.2017 14:07 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid