Finnair väärtustab Marimekko disaini

Kas teadsid, et meie põhjanaabrite lennufirma Finnair kasutab oma lennukites armastatud Soome firma Marimekko disainitud tooteid?

Finnair alustas koostööd koostööd Marimekko disaineri, tuntud keraamiku ja klaasikunstniku Sami Ruotsalaineniga juba 2012. aastal. 

Kahel Helsingi ja Aasia vahet lendaval Finnair Airbus 340 kaugliinilennukil on Marimekko värvi- ja mustriskeem väljaspool - need lennukid on eriti populaarsed maailma lennukivaatlejate seas :D

 

Äriklass

Disainer Sami Ruotsalainen kavandas spetsiaalselt Finnairi lennukites kasutamiseks mõeldud eriti kergest portselanist Marimekko toidunõud ning tekstiilid.

Äriklassis kasutatavatel nõudel ja tekstiilidel, samuti patjadel ja tekkidel on klassikalised Marimekko mustrid, mis loovad lennukis põhjamaise meeleolu.

Paar aastat hiljem kavandas Marimekko ka äriklassi lõõgastuskotikese (amenity kit). 

 

Konkreetne disain varieerub lennult lennule, spetsiaalsed Marimekko tuhvlid lisandusid kaugliinide lõõgastuspaketti 2015. aastal:

Turistiklass

Põhjamaine disain ei ole Finnairi lendudel mõeldud vaid äriklassi reisijatele - ka turistiklassis on kasutatud Marimekko disainielemente. 

Turistiklassis on kasutusel Marimekko mustritega ühekordsed jooginõud ja paberservjetid (ülal), samuti fliisist tekid (all) ning peatoekaitsed. 

 

Economy Comfort klassi reisijatel lisandub ülamainitule Marimekko disainiga lõõgastuskotike:

 

Loe veel: 

Disclaimer:

Hiljutisel (jaanuar 2017) Singapur-Helsingi Finnairi lennul tõsteti mind turistiklassist äriklassi istuma, nii et ma hea meelega kajastan Finnairi tegemisi. Konkreetse artikli idee sündis siiski juba peaaegu 2 aastat tagasi StreatHelsinki festivalil olles, kokkukirjutamine võttis lihtsalt aega :)

Pille Petersoo
Pille Petersoo
postitatud 10.03.2017 15:56 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid