Eestlaste lemmikõlu saab täiendust – Alexandri perekonda lisandub tume Dunkel

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq toob turule erilise retsepti järgi pruulitud kerge tumeda õlle Alexander Dunkel. Uus Dunkel on täienduseks Eesti müüdavaimale õllele Alexandrile, mis on edukalt turul püsinud juba enam kui 20 aastat.

"Alexander on leidnud tarbijate maitseeelistuste seas kindla koha, mida näitavad selgelt ka müüginumbrid. Loodan, et tarbijatele meeldib Alexander Dunkeli kerge ja sametine maitse, mis eristab seda kõigist seni turul pakutavatest tumedatest õlledest. Oleme ise saavutatud maitsega väga rahul ja prognoosime tootele head müüki," kommenteeris A. Le Coqi juht Tarmo Noop uue õlle turule toomist.

Alexander Dunkel on kerge põhjakäärituse meetodil valminud tume õlu, mis pruulitud Böömimaa pilsneri põhimõtete järgi. Tumedaid ja heledaid linnaseid kombineerides ja karamelliseerides on saavutatud kaunis punakaspruun värvus, iseloomulik mahe maitse ning puuviljane aroom. Uus Alexander sobib hästi neile, kelle jaoks jäävad tumedad õlled liialt tummiseks või veidi mõrkjaks ning kes eelistavad pigem kergemat õlut. Alexander Dunkel on tavapärasest tumedast õllest ka oluliselt väiksema alkoholisisaldusega.

Eesti parima õllesommeljee tiitliga pärjatud Oskar Pihlik toob Alexander Dunkeli juures eriliselt esile selle puuviljast ja maltoosast nooti, mis sobib eriti hästi kergemate kala- ja liharoogade kõrvale. "Tumeda pehme õlle maitsenüansid mängivad suurepäraselt magushapu pardi, suitsutatud forelli või lõhega. Samuti tasuks Dunkelit serveerida röstitud veise juurde," jagab õllesommeljee toidusoovitusi. Pihlik lisab, et Dunkeli värskuse ja maitsete karguse säilitamiseks võiks õlut serveerida jahedalt, 4–6 kraadi juures.

Alexander Dunkel on 4,2% alkoholisisaldusega ja jõuab poodidesse 0,568-liitristes purkides. Toode on olnud testina pubides ja restoranides lahtise õllena müügil juba mitu kuud ning tarbijate hinnang on olnud väga positiivne.

Pressiteade 26.1.2017

Pressiteade
postitatud 26.01.2017 16:06 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid