Merivälja kodukohvikud 26. augustil!!!

Sel pühapäeval avavad oma uksed Merivälja kodukohvikud. Nami-Nami eestvedaja Pille Petersoo uuris kohvikutepäeva korraldajate käest, kuidas kohvikutepäeva korraldamine seni sujunud on.  Küsimustele vastas Meeri Martinson, üks kohvikutepäeva vabatahtlikest.

Kuidas Merivälja kohvikutepäevad alguse said?

Merivälja kodukohvikute päevaga tegi alguse Lembe Levo. Idee sai alguse Maarjamäe laadal, kus toimus analoogne üritus ning sellest tulenevalt tegi Lembe mõni aasta hiljem aprillinalja, et teeks Meriväljale ka midagi taolist. Tuli välja, et inimestele see mõte väga meeldis ning süütu nali tuli hoopis reaalsuseks muuta.

Kuidas kohvikutepäev aastate jooksul muutunud-arenenud on? 

Sellel aastal toimub Merivälja kodukohvikute päev kolmandat korda. Mahult on see tegelikult läbi nende aastate olnud üsna stabiilne, kohvikuid on olnud alati veidi üle 20.

Esimesel aastal korraldas seda üritust Lembe enamjaolt üksi oma jõududega, teisel aastal läks see üle Merivälja Aedlinna Seltsi alla ning nüüd kolmandal korral on lisaks kõigele sellele kaasatud abistama ka väga palju vabatahtlikke. Eesmärk ongi, et kodukohvikute päevast kasvaks üdini kogukondlik üritus, mille kogukond endale ise korraldab.

Kuna Merivälja puhul on tegemist ühe sellise väikese aedlinnaga, siis väga palju rohkem kovikuid, kui senini olnud on, polegi ilmselt mõistlik. Iga aasta on olnud, et pooled kohvikud korduvad eelmisest aastast ning nende puhul on tegemist juba vanade tuntud tegijatega ja pooled on põnevad uued tulijad.

Mille poolest on tänavune üritus eriline? 

Tänavune kodukohvikute päev on eriline, kuna teeme seda koostöös heategevusorganisatsiooniga Kingitud Elu.

Kui küsida, miks just heategevuslik, siis vastus on lihtne: "Miks mitte?". Meile väga meeldib head teha ning kui meeskonnaga tuli antud teema arutelu alla, siis vähiravifond Kingitud Elu kõigile sümpatiseeris ning sellega oldi nõus.

Millised põnevad kohvikud tänavu avatud on?

Selleaastane Merivälja kodukohvikute päev leiab aset 26. augustil. See aasta on meil palju eripalgelisi kohvikuid, ohtrasti on muusikat, kuhjaga on tegevusi lastele, oma töödega on välja tulnud paljud kunstnikud ja ehtekunstnikud ning kahes kohvikus on isegi nukuteatrid.

Kogu selle asja juures ongi imeline imeline asjaolu, et inimesed teevad kodukohvikuid läbi iseenda. Nad peegeldavad läbi oma kohvikute oma elu ning hobisid ja sellepärast ongi kõik meie kodukohvikud nii suurepärased ja erilised.

Siin on üritus FBs: https://www.facebook.com/events/669053130106524/
Meil on ka oma FB leht Merivälja kodukohvikud

 

Pille Petersoo
Pille Petersoo
postitatud 26.08.2018 21:02 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid