Rakvere tõi turule maailmas ülipopulaarsed seatiivad

Sellel suvel pakub Rakvere tarbijatele kahte uudset grilltoodet, mille peategelaseks on seatiivad: barbecue-marinaadis seatiivad ning eelküpsetatud kirsisuitsuses marinaadis seatiivad. Mõlemad tooted on poodides müügil alates aprilli algusest.

"Intrigeeriva nimetuse "seatiivad" taga on seakoot, mida on seni toiduvalmistamisel teenimatult vähe kasutatud. Taisest seakoodilihast valmistatud seatiivad lisavad "ninast sabani" toidufilosoofiasse uudset värskust," selgitas Rakvere brändijuht Triin Lõoke.

Lõokese sõnul võeti Rakvere lihakombinaadi lihalõikuses kasutusele spetsiaalne lõikusskeem ning seatiivad lõigatakse seakoodist käsitööna. "Välimuselt sarnanevad seatiivad broileripoolkoibadega, mille pindluu on ümbritsetud väherasvase ja õrna koodilihaga ning kondiots on puhastatud," selgitas Lõoke.

Lõokese sõnul on seatiivad maailmas, eriti Ameerika BBQ-kultuuris, palavalt armastatud ent eestlaste jaoks on tegemist täiesti uudse tootega. "Väljendit "siga lendab" kasutatakse kirjeldades midagi võimatut ja üllatavat, mida ei saa kunagi juhtuda või ei oska ette kujutada. Maailma kulinaarias on aga nimetused pork wings või pig wings, ehk seatiivad, ammu kasutusel ning meil on siiras rõõm esitleda seda palju elevust tekitava nimetusega uudistoodet ka Eesti turul. Usume, et seatiibadest saab tänavuse grillihooaja hitt!" lisas Lõoke.

Barbecue-marinaadis seatiibadele annavad maitse tomat, sinep, tšilli, küüslauk, sibul, erinevad piprad, kaneel ja nelk. Toode on toores ja vajab küpsetamist grillil või ahjus. Enne grillile asetamist tuleb keerata kondiotsa ümber foolium, et vältida kondi kõrbemist. Küpsetada grillil kaane all keskmisel kuumusel umbes 20 minutit, pöörates liha iga 5 minuti tagant. Enne serveerimist tuleb lasta seatiibadel 5 minutit järelküpseda grilli väiksema kuumusega alal või väljalülitatud grillil. Järelküpsemisel võib liha ka fooliumisse keerata. Ahjus saab seatiibu küpsetada 180 C juures 50 minutit liha aeg-ajalt pöörates, mille järel lülitada ahi välja ning lasta veel ahjus 10 minutit järelküpseda.

Eelküpsetatud kirsisuitsuses marinaadis seatiivad on kaetud suitsuse ja magusvürtsika marinaadiga, millele annavad iseloomu ehe kirsimoos ja -mahl. Ülima pehmuse ja mahlasuse on seatiivad saanud tänu pikka aega madalal temperatuuril eelküpsemisele. Madalal kuumusel ülipehmeks küpsetatud seatiivad on valmis koheseks tarbimiseks, pakis on 4 tiiba. Eriliseks maitseelamuseks tuleb kirsisuitsuses marinaadis seatiibu soojendada grillil või ahjus. Grillil peab seatiibu kuumutama hõõguvate süte kohal ca 15–20 min kuni pealmine pind on pruunistunud, kasutades pööramiseks grillitange. Toote soojendamiseks ahjus kulub 180 ºC juures 10-20 min.

Pressiteade 19.4.2016
Pressiteade
postitatud 19.04.2016 01:55 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Pille
postitatud 28.04.2016 19:05

Kuna RLK saatis kulleriga mõlemad "seatiivad" degusteerimiseks, siis tegime täna õhtusöögiks. Kirsisuitsuga pakendis oli täpselt 5 "seatiiba", nii et sobis me viieliikmelisele perele hästi. Ja maitses ka - koodiliha on mõnusalt taine ja maitsestatus oli paras. BBQ-seatiivad on eelnevalt küpsetamata, võtavad kauem aega.