Ida kohtub läänega: Finnair käivitas uue koostööprojekti Hiina ja Soome tippkokkadega

Finnair alustas oma signatuurmenüü programmi raames koostööd tippkokkade Steven Liuga Hiinast ning Sasu Laukkoneniga Soomest.

Samuti hakkab Finnair Helsingist väljuvatel mandritevahelistel lendudel pakkuma äriklassi reisijatele Soome orgaanilist jäätist Jymy. "Meil on väga hea meel alustada oma esimest partnerlust maailmatasemel kokaga Hiinast. Koostöö Steven Liuga võimaldab Finnairil pakkuda oma reisijatele põhjamaade söögielamusi idamaiste mõjutustega," ütles Finnairi kommertsjuht Juha Järvinen.

Uut menüüd hakatakse alates 6. aprillist serveerima Pekingist ja Šanghaist väljuvatel pikamaalendudel. Sellele järgnevalt alustatakse uue äriklassi menüü pakkumist ka teistes Hiina sihtkohtades. Peakokk Steveni menüü pealkirjaks on “Kui ida kohtub läänega” ning see koondab endas lääne ja ida maitsed uues kaasaegses stiilis.

Steven Liu on teinud Aasias ja Euroopas märkimisväärset karjääri. Tema roogi on serveeritud tunnustatud toitlustusasutustes nagu The Savoy ning The Dorchester Londonis, samuti "Le Cordon Bleu" võrgustikus. Peakokk Steven on Le Cordon Bleu kulinaaria saadik Hiinas, Top Chefs Challenge tõsielusarja kulinaariadirektor kanalis CCTV-2, toidukohtunik saates Master Chef China telekanalis Dragon TV ning saates Master Celebrity Chef China telekanalis Jiangsu Broadcasting Corporation.

Finnairi signatuurmenüü koostöö Sasu Laukkoneniga toob alates 6. aprillist Helsingist väljuvate pikamaareiside äriklassi klientideni parimad palad põhjamaade kokakunstist (vt ülal fotot). Sasu Laukkonen, keda on tunnustanud mitmed maailma tuntuimad toidukriitikud, pakub ambitsioonikat kokakunsti, mida ilmestavad puhas maitse ning lähedus koka põhjamaistele juurtele. Tema kogemuste pagas hõlmab enam kui 15 aastat toitlustusäris. Hetkel tegutseb Laukkonen koka ja partnerina 2010. aasta oktoobris avatud Helsingi restoranis Chef & Sommelier. Laukkoneni restoran, mida on igal aastal alates 2014. aastast premeeritud ühe Michelini tähega, pakub käsitsi valmistatud toiduelamusi vabas atmosfääris, keskendudes orgaanilisele ja metsikus looduses kasvanud toorainele ning naturaalsetele ja fair-trade koostisosadele.

Lisaks uutele signatuurmenüüdele tutvustab Finnair alates 6. aprillist Helsingist väljuvatel pikamaalendudel äriklassis Soomes toodetud jäätist Jymy. Üksnes orgaanilisi koostisaineid kasutavast Jymyst on kiirelt kujunenud üks Soome toiduainetööstuse läbimurdelugusid. Ettevõtte tootmine asub Lääne-Soome linnas nimega Aura, kus ta on vaid mõne kilomeetri kaugusel orgaanilisest piimafarmist, mille toodangut oma toodetes kasutab.

"Kõrgekvaliteediliste toitude seost üldise reisikogemusega meie lendudel ei saa alahinnata," ütles Finnairi lennuteenindusjuht Maarit Keränen. "Uusi koostööpartnereid valides pidasime oluliseks kuulata klienditagasisidet ning jääda kindlaks oma kvaliteedi, loovuse ja värskuse põhimõtetele,“ lisas Keränen.

Finnair alustas oma signatuurmenüü partnerluste programmi 2013. aastal ning on alates sellest teinud koostööd parimate Soome kokkadega, luues terve seeria signatuurtoite Finnairi pikamaalendude jaoks. Veebruaris teatas ettevõte oma koostööst peakokk Jaakko Sorsaga Hong Kong-Helsingi äriklassi lendudel. Tegemist oli Finnairi esimese koostööga Aasias baseeruva kokaga ning esimese projektiga, mis oli loodud spetsiaalselt ühele kindlale marsruudile. 

Pressiteade 6. aprill 2016

Pressiteade
postitatud 06.04.2016 15:44 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid