Pädaste Mõis tervitab Chef de Cuisine Matthias Diether’it

Eesti parim restoran Alexander Pädaste mõisas saab endale Eesti ainsa, kaheksal korral järjest Michelin’i tärniga pärjatud peakoka.

Kuuel viimasel aastal viiel korral Eesti parimaks restoraniks tunnistatud Alexender saab endale Michelin’i tärniga peakoka Eestis – uus sakslasest Chef de Cuisine Matthias Diether asub Pädaste Mõisa restoranis ametisse.

Matthias Dietheri saabumisega Pädaste Mõisa jätkame oma traditsioone ning pühendumust hoidmaks kõrgeimat taset. Meie peakokk Peeter Piheli käe all alguse saanud Põhjala saarte köök – täis austust piirkondliku pärandi vastu – on aastatega jõudnud maailmaklassi köökide väärikasse ritta. Anname omalt poolt parima, et tema tööle asumine Alexanderis annaks uue tõuke kogu Eesti toidukultuuri arengule.

Pärast iga-aastast talvepuhkust avab Pädaste Mõis ja restoran Alexander oma uksed külalistele 18. märtsil. Esimesi külalisi ootab juba uue peakoka menüü.

Matthias Diether

Matthias Diether on sündinud Berliinis, aga üles kasvanud Lõuna-Saksamaal. Ta on saanud oma kokakunsti alased kogemused töötades koos Saksamaa parimate tippkokkadega: veteran Lothar Eiermann (Schlosshotel Friedrichsruhe); staarkokad Harald Wohlfahrt (Traube Tonbach) ja Dieter Müller (Schlosshotel Lerbach), tõusev täht Sven Elverfeld (Aqua Wolfsburg).

Diether on ka varem tegutsenud välismaal. Ta on juhtinud järgnevaid gourmet- kööke Dubais: Ritz Carlton, Emirates Palace ja Shangri-La ning olnud peakokk Turnberry Resort’is Iirimaal, enne kui kolis tagasi Saksamaa pealinna Berliini, kus avas oma signatuur-restorani aastal 2010. Restoranis First Floor lihvis ta oma artistlikku ja elegantset söögitegemise stiili, mille järgi teda täna rahvusvaheliselt tuntakse.

Hõrgud aroomid, parim tooraine, mõnikord rikkalik, mõnikord õrn, aga alati hoolikalt presenteeritud – need omadused tegid temast Berliini kulinaaride lemmiku.

"Armastan kasutada vaid autentseid, värskeid ja kõrgekvaliteetseid tooraineid ning katsetada erinevate tekstuuride ja ootamatute kombinatsioonidega. Kõik, mida valmistan, peab rääkima iseenda eest. Minu jaoks tähendab see, et tõeline täht taldrikul on tooraine ise ilma liigsete lisadeta. Minu looming on selge, maitsv ning välja pandud loovalt kaasaegsel moel," kirjeldas Matthias Diether oma gastronoomilisi põhimõtteid. "Pädastes arendatav Põhjala saarte köögi selge definitsioon koos päris oma köögiaiaga, oma metsaandide koguja ning lähedalasuvate talunike, kalameeste ja jahimeeste poolt pakutavaga, on iga kirgliku koka tõeline unistus," lisas ta.

Esimene võimalus uut peakokka kohata on juba sel nädalavahetusel, mil talvepuhkuse järgselt teeb oma uksed lahti Pädaste Mõisa restoran Neh Tallinnas. Kuigi pakutav menüü ei ole veel Matthias Dietheri käe all valminud, teeb ta juba tutvust nii oma köögimeeskonna kui ka Alexandri ja Nehi klientidedega.

CV Matthias Diether

Pressiteade
postitatud 13.02.2016 14:52 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid