2 sügavkülmikut – Electrolux ja Beko

Sügavkülmikud on olulised igas kodus. Kuidas siis muidu suvel metsa all justkui merena sinetavaid mustikaid või mesimagusaid maasikaid üle talve säilitada?

Etteruttavalt võib öelda, et kui vajadus sügavkülmutamise järele pole suur või on sügavkülmikule vähem ruumi kodus, siis sobib suurepäraselt sügavkülmik Electrolux EUT1105AW2. Ent kui kodus on suuremale sügavkülmikule piisavalt ruumi ja tarvilik on külmutada korraga palju head ja paremat, siis on igati asjalik valik suur külmkirst Beko HSA24520. Kaup24 e-pood tutvustab neid allpool lähemalt.

Sügavkülmik Electrolux EUT1105AW2

Electrolux EUT1105AW2 A++ energiaklassiga külmik aitab kokku hoida elektrikulusid ning tänu läbimõeldud disainile on selles mugav toitu hoiustada. Samuti leiab sellest püstisest kapist mugavalt asjad üles.

Väike, aga siiski suur! 

Selles külmikus on 3 erinevat hästimahutavat sahtlit, kuhu saab sättida toidukraami märkimisväärselt palju. Tegemist on üsnagi standardsete mõõtudega sügavkülmikuga, mis omasuguste hulgas on sisemahult üks suurimaid, lausa 91 liitrit, kuigi kapp ise on "alla meetri mees", mõõtudega 85x55x61,2cm. Võrreldes kirstu tüüpi külmikutega on sellele sügavkülmikule kodus lihtsam leida õiget kohta. Üks on kindel – sinna mahub palju maasikaid, mida sügavkülmast võttes saab ka talvel ja kevadel nautida.

Millal kasutada?

Eraldiseisv sügavkülmik on abiks juhul, kui tavaline külmkapp on ilma sügavkülmata või kui lihtsalt tunnete puudust suuremast sügavkülmast.

Lisaruumi läheb kindlasti ka siis vaja, kui teile meeldib näiteks sooduskampaania ajal lihakraami varuda või kui pere tarbib kogu aasta vältel palju külmutatud tooteid. Suur sügavkülmik lubab osta endale kõige magusamal hooajal mitmete kuude jao värskeid marju ning need ise külmutada, sest ise korjatud või värskelt ostetud asjad maitsevad tõenäoliselt peale sügavkülmutamist endiselt paremini, kui otse poest ostetud külmutatud tooted. Siinkohal tasub silmas pidade, et toiduained tuleb külmutada võimalikult värskena ja võimalikult kiiresti. Nii ei kahjustu toiduainete kvaliteet taas sulades. Veel nippe külmutamiseks leiate bioneer.ee artiklist.

Sügavkülmik Beko HSA24520

Beko HSA24520 A+ energiaklassi sügavkülmkirst mahutab head ja paremat 232 liitri jagu. Boonuseks on külmikul sisevalgustus, antibakteriaalne tihend ja avatud ukse alarm.

Selle sügavkülmkirstuga on kaasas ka 2 säilituskorvi, et mugavamalt vajaminevaid asju kiiremini kätte saada. Mainimata ei saa jätta ka seda, kui ilmataat möllab ja tormitab ning elekter kaob, siis suudab see tšempion hoida temperatuuri kuni 67 tundi.

Beko HSA24520 sügavkülmikut on parem kasutada suurema perega suuremas majapidamises, eramaja omanikel või näiteks ka väiksemates restoranides. Kui köögis ei leidu sellele ruumi, siis võib sellele koha leida ka garaažis või keldris.

Kumba neist kahest eelistada?

Eelkõige tuleb valida sügavkülmik vastavalt enda tegelikele vajadusele. Kui on väiksem kodu ja vähem ruumi, siis tõenäoliselt on lihtsam ära mahutada Electroluxi sügavkülmik.

Vajades suuremat sügavkülmikut on Beko külmkirst neist kahest parem valik. Kirstukujuline sügavkülmik on ka sellepärast parem, et füüsikareeglite kohaselt vajub külm õhk allapoole, seega väljub kirstukaane avamisel külma õhku vähem kui eest lahti käiva kapi ust lahti tehes. Mida rohkem ust avada, seda rohkem peab kapp end jälle jahutama hakkama, mis tähendab, et energiakulu tõuseb. Mõlema puhul on tegu ökonoomsete ja energiat kokkuhoidvate sügavkülmikutega.

Kuna pole halba ilma heata, siis kirstukujulise sügavkülmiku miinuseks on ehk see, et tarvilikku kraami on raskem kätte saada, sest sügavkülmik on sügav ja enamik asju laotakse teineteise peale. Eest avanevast kapist on mugavam toiduaineid välja võtta. Oluliseks võib osutuda ka külmapidavus elektrikatkestuse korral - Electroluxi sügavkülmiku hoiab temperatuuri kuni 22 tundi, Beko kuni 67 tundi.

Kaup24.eeKaup24.ee - kodutehnika alati soodsa hinnaga!

Sisuturundus
postitatud 30.04.2019 22:04 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid