Šokolaadi sulatamine

Šokolaadi sulatamisel tuleb olla ettevaatlik, sest vale sulatamise korral kaotab šokolaad läike ja muutub tükiliseks.

Kogus
Valmistusviis
Keetmine/kuumutamine
Valmistusaeg
Käik
Dessert
Lisategevused

Koostisosad

šokolaadi

Valmistamine

Tume šokolaad talub kuni 45°C kuumust, valge šokolaad kuni 38-40°C.

Sulatamine mikroahjus:
Pane tume šokolaad tükeldatult plast- või klaasanumasse ja kuumuta poole võimsuse juures kuni kolm minutit (kontrolli šokolaadi pehmust peale igat minutit - piima- ja valge šokolaad sulavad kiiremini). Heledama šokolaadi puhul kasuta võimaluse korral madalamat võimsust.

Sulatamine vesihaudes:
Murra šokolaad tükkideks ja pane klaas- või portselankaussi. Kuumuta väikeses potis umbes 5 cm kõrgune veekiht korraks keema ja keera tuli hästi väikeseks. Aseta šokolaadikauss poti peale nii, et kausi ja poti vahelt ei tõuseks auru, kausi põhi aga ei ulatuks veekihini. Lase šokolaadil kausis hästi aeglaselt sulada.

Šokolaadiglasuur:
Enne glasuuritavale pinnale kallamist-määrimist või glasuuritavate toiduainete sissekastmist tuleks lasta šokolaadil jahtuda umbes 30°C. Liiga kuumalt kasutatud šokolaad kaotab läike ja muutub värvuselt tuhmiks.

Šokolaadisegud:
Kui kasutad sulatatud šokolaadi kastmetes, tainastes, kreemides vm, on sulatamine natuke lihtsam. Šokolaaditükkidele võib lisada sooja rõõska koort, piima, kohvi vms ja neid koos ettevaatlikult soojendada. Väldi ülekuumenemist!

NB! Veeaur või veetilgad muudavad sulava šokolaadi tükiliseks, mida uuesti sulatada pole võimalik.
LISA KOMMENTAAR

kristel
postitatud 30.12.2006 17:43

Mõtlesin proovida lihtsamat varianti sulatamiseks ehk mikrot, kuid mis tähendab 650W juures poole võimsuse juures? Kas on mõeldud 325W?

Gh
postitatud 02.04.2020 15:16

Fh