Citrinella

Postitusi: 4

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2014-02-24 10:57:59
VÕISTLUSTÖÖ NR 39 Tort sulatatud juustu, rabamuraka, metsvaarika ja šokolaadiga. Seekord viisin täide oma ammuse mõtte- proovida magusa tordi koostisainena sulatatud juustu. Kuigi täidise valmistamise algetapis tundus minu idee täieliku läbikukkumisena, sai lõpptulemus tõeliselt maitsev. Kasutasin selliseid koostisaineid: Biskviit: 4 (L) muna, 150g suhkrut, 100g jahu, 50g tärklist, 1tl küpsetuspulbrit Täidis: 300g sulatatud juustu, 300g kohupiima, 200g vahukoort, 120g suhkrut Rabamuraka moos, metsvaarika toormoos, immutuseks murakaliköör Šokolaadiglasuur ja ääred: 200g vahukoort, 250g šokolaadi Kaunistuseks kommid ja šokolaadivigurid. Küpsetasin biskviidi ja lõikasin selle neljaks kihiks. Kreemiks segasin toasooja sulatatud juustu kohupiimaga. Teises nõus vahustasin vahukoore ja suhkru tugevaks vahuks. Segasin saadud segud omavahel. Igat biskviidikihti immutasin kergelt murakalikööriga, seejärel katsin kreemiga. Ühe biskviidikihi katsin moosiga. Koos kreemiga maitstes tundus kõige paremini sobivat murakamoos. Meie pere laste arvates on murakad veidra maitsega. Seepärast katsin pool biskviidikihti murakamoosiga, teise poole metsvaarika toormoosiga. Ka moosikihile määrisin kreemi. Kreemi määrisin ka tordi peale ja külgedele. Jätsin tordi mõneks tunniks külmkappi. Glasuuriks kuumutasin vahukoore, lisasin šokolaadi, segasin kuni segu oli ühtlane ja tükivaba. Valasin juba jahtunud seguga tordi üle. Glasuurist üle jäänud segu vahustasin ja pritsisin sellega tordi servad. Kaunistasin poest ostetud kommide ja enda valmistatud šokolaadiviguritega.
2014-02-16 17:01:28
VÕISTLUSTÖÖ NR 3 Metsaseene tort. Rohkem kui poolt Eesti maismaast katab mets. Minu nägemus isamaalisest tordist on selline :) Kreem 1: Munavõi (vahustatud või keedumuna ja majoneesiga). Kreem 2: Kupatatud, hakitud ja praetud metsaseened mis on segatud toorjuustuga. Põhjaks ja kihtideks kasutasin röstitud musta leiba.
2013-03-08 16:34:41
Mul on väga hea meel, et loosiõnn mulle Rannamõisa kinkepaki näol naeratas. Millal umbes auhinna kätte saab? Oma kontaktandmed infomeilile saatsin juba 04.03.13.
2013-02-21 11:37:02
[b]VÕISTLUSTÖÖ NR 14 (MAGUS)[/B] Kamatort metsamarjade ja Vana Tallinnaga. Omaloominguline tort koosneb kahest biskviidikihist. Alumist biskviiti katab ja niisutab metsvaarika toormoos. Biskviitide vahel ja peal on vahukoore- keefiri- hapukoore- kamajahu tarretatud kreem, mis on maitsestatud likööriga Vana Tallinn. Keskmise kreemikihi vahel on omakorda Eestimaised metsamarjad- mustikad ja vaarikad. Ääremustri idee: sinine mustikas, šokolaadipuru kujutamaks musta ja valge vahukoor.