Mihkel

Postitusi: 8

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2009-11-15 22:22:51
Maitseelamus on see kindlasti. Minu absoluutne lemmik. Sellel on väga tugev ja aromaatne röstitud pähkli maitse ja lõhn. Ise olen kasutanud seda näiteks maapirnisupi juurde. Kasutusvõimalused on suured ja laiad, aga kuhu sobib pähkel, sinna sobib kindlasti ka argaania õli.
2009-01-20 22:14:31
Globali nuge müüakse küll Eestis Farwellis, aga juurdehindlus mõne noa puhul on kuni 1500 krooni nii et internetist on odavam tellida. Üks koht heade hindadega internetis on www.pots-and-pans.co.uk, aga Eestisse toomine on kallis ja pakk käib mitme kulleri käest läbi. Mina tellisin sealt Kasumi Titanium kokanoa ja teemantteritaja, nuga jõudis kohale, aga teritaja oli pakist ära varastatud. Aga kui postikulud ja teritaja hind noale juurde panna on see ikka odavam kui Eestis.
2008-09-08 19:14:10
Mind huvitavad arooniad.
2008-09-04 21:28:33
Rehepapp võib olla üks parimaid bufeesi Tartus, aga tegelikult on see halb koht, aga 69 krooni (tõenäoliselt avamishind) eest saab mitme mehe jagu sööki. Mina võtsin seda paprikavärki ja need paprikad olid tõeliselt mõrud, juurde võtsin lambahautist, see oli jubeda tekstuuriga ja enamus oli jube vintske, lisandiks veel kartulid, kus polnud grammigi soola. Enne kui olin jõudnud poole peale oli toit juba jahtunud, sest seda oli nii palju ja ega rohkem poleks suutnud seda süüa kah. Ei soovita.
2008-08-24 23:47:20
Mina soovitan creme bruleed teha nii, et 1dl vahukoore kohta võetakse 1 munakollane (munakollaseid valgetest on kõige parem eraldada nii, et lasete endale munakollase pihku ja valgel lasete ära voolata ja need üksikud valged ribad on ka hea ära võtta, need võib ära visata) ja 1/4 vaniljekauna, mis on pooleks lõigatud ja sealt seemned noaotsaga välja koogitud ja koos kauna, koore ja suhkruga keema aetud. Suhkru osas võib oma maitset usaldada. Kui vaniljekaun, vahukoor ja suhkur on keema aetud klopi segu munakollaste hulka. Pärast vormidesse jaotamist võib need üksikud mullikesed (vahu) põletiga kergelt eemaldada, et need sinna ei küpseks. Ahju tuleks panna u. 80 kraadi juurde tunniks ajaks (kindlasti kasutage termomeetrit). Kõrgete temperatuuride juures ei jää see nii kreemjas. Peale jahutamist ja enne karamelli tegemist tuleks kreemi pind köögipaberiga kuivatada, et liiga palju suhkurt peale ei läheks ja üleliigne tuleks ära valada. Suhkrutega võib ka eksperimenteerida, sest tavaline valge kristallsuhkur ei pruugi ainus variant olla. Parima karamelli saab põletiga, mis on kõige parem osta tööstuspoest, sest see on odavam ja kvaliteetsem, kui need miniatuursed jubinad, mida meie kaubamajades müüakse ja seda saab kasutada ka muuks, kui karamelli tegemiseks. Karamell peab olema ka kindlasti üle kogu kreemi ühtlane ja tumepruun. Creme Bruleed soovitan teha ainult klassikalist, sest need teised ei saa kunagi sellele õigele variandile ligilähedalegi, aga mõni lisand kõrval võib ju olla, kui ma käisin Ö's oli kõrval taldrikul jõhvikasorbee Cointrau ja piparmündilehega, mis oli väga mõnus balanseeriv lisand.