Efflorescence

Postitusi: 1

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2012-10-10 22:50:56
Tänasel päeval ja praegusel hetkel on minul teadmine, et rohelised tomatid on mürgised. Neis sisalduv solaniin saab viljast lahkuda vaid loomuliku ainevahetuse teel tomativarre kaudu. Rohelisena varre küljest eemaldatud tomat jääb mürgiseks ka siis, kui värvus hiljem muutub punaseks. Solaniin ei aurustu viljast, samuti ei muundu ohutuks ühendiks. Üheks võimaluseks on tomatitaimed koos roheliste viljadega üles tõmmata ning näiteks keldrisse üles riputada. Sellisel moel saab ainevahetus varre ja vilja vahel edasi toimuda ning punaseid värskeid tomateid saab tasapisi võib-olla jõuludenigi :) Solaniin ise on kesknärvisüsteemi mürk. Pikemas perspektiivis toimub solaniini tarvitamisel aeglane aju "peedistamine" (ikkagi kokandusfoorum :P ) ja vanemas eas: "Teretulemast dementsus!" See on üks tagajärgedest. Kesknärvisüsteem aga on üks boss kogu kehale, nii et eks see ole individuaalne, millised kogused millise aja jooksul ja mida kahjustavad. Mina ise püüan lapsi solaniiniga mitte väga mürgitada ning samuti mitte ennast ja oma elukaaslast - ei taha tulevikus lastele füüsiliseks koormaks olla ja/või neile vaimselt muserdavaks olukorraks saada. Lisan siia ka ühe lingi, mille leidsin. See küll 100% minu juttu võib-olla ei kinnita, kuid ära on siiski mainitud, et solaniin ei lagune kuumutamisel ning mõju on kesknärvisüsteemile (loomulikult ei hakka keegi seal lahti seletama, mida see tähendab, kui miski mõjutab kesknärvisüsteemi ja mida see tähendab konkreetse aine puhul). http://endla.joosu.ee/index.php?id=2.2 Et kellel võimalik, tõmmake tomatid koos vartega üles :) Mu enda kasvuhoones kipuvad suured tomatid nüüd tõesti juba roheliseks jääma, kuid punaseid kirsstomateid valmib veel täitsa arvestatavas koguses, arvestades, et juba on 10.oktoober :)