KK

Postitusi: 8

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2010-06-06 10:21:52
Mina tegin just paar päeva tagasi uue laari kausiräime. Meil käis siin kalamees müümas, 15 eeku kg. Retsept on siin http://kuduvkoeraomanik.blogspot.com/2008/01/kausirimed-uus-raamat-ja-vastik-klm.html Nii hea on võileiva peale panna või kuuma värske kartuliga nosida.
2010-06-06 10:13:27
Piimakohv suhkruga, võileib kausikalaga (majoneesis ja rohke sibulaga), võileib leedukate suitsujuustu, basiiliku ja tomatiga. Magustoiduks jäätis (turult leitud poola maasikatest ja bioteegist ostetud talujogurtist).
2010-06-06 10:00:25
Sain siit palju mõtlemisainet ja võibolla mu "mänguasi" masin polegi nii kehva :D Ma ignoreerisin kaasas olnud retseptides muna, sest mõte toorest munast ei ahvatlenud. Nüüd aga loen, et oluline komponent hoopis. Samas ma hästi ei julge toorest maamuna sinna sisse segada... Servade jäätumisega on mul ka probleem ja see on nii tüütu! Aga ma pole ka masinat enne käima pannud ega segu jahutanud. Nii et minu senised katsetused on vigadest kubisevad. Nüüd tahaks kolmandat korda ka proovida :P
2010-06-06 09:41:19
Ahjaa, veel, jäätis sai valmis üsna ruttu, ca 20minutiga.
2010-06-06 09:38:47
Netcat:
Ilsu:
Leidsin sellise jäätisemasina
Ma isiklikult küll ei julgeks sellist osta. Näeb välja nagu laste mänguasi.
Minul on nüüd see laste mänguasi :D ja kaks korda on jäätist tehtud ka. Kopsik käib külmas ja praegu isegi mahub mulle kappi. Talvel läheks keerulisemaks, sest siis mul on kapp marju jms kraami täis ja ruumi ilmselt ei ole sellise kopsiku jaoks. Riiulisse ei mahu, ainult alumisse korvi ja võtab ca pool mahust. Aga tõenäoliselt talveks on mul sest kobakast isu otsas kah. Eks see üks hooaja asi ole ja tolmukogumise masin järjekordne. Emotsionaalne ost aga õnneks mitte väga hull hind. Esmakordne kogemus Hansapostiga kah, kummaline kataloog aga teenindus oli ok ja tähtajad klappisid. Ema kunagi tellis sealt leivamasina, see oli küll ok. Masinast siis ka. Jäätisetegemise ajal koguneb kiht ainet seintele, mida pärast on jõle vastik lahti kangutada. Tegelikult siin mul oma rumalus, ei lugenud juhendit korralikult läbi ja segasin esimesel korral ained potsiku sisse enne kui käima panin. Teisel korral olin targem ja kallasin sealt avast aga ikkagi tekib see kiht sinna, täpselt tiiviku liikumistrajektoori ja potsiku seina vahele. Äkki mul külmik liiga suurtel tuuridel töötab ja kraadid valed ning potsik liiga jääs? Ei teah, ilgelt tüütu oli ja ma tigetsesin siin tõsiselt. Proovisin esimese satsi talupiima-õunamahla ja vaarikatega, jäi siuke pehmepoolne. Mingeid jäätisepalle sellest küll polnud võimalik teha. Aga mul oli potsik vaid 7h külmas, arvasin et sellest. Ülejäägi panin topsidesse ja sügavkülma, siis jälle jäätus nii hullusti, et ei saanud süüa :(. Seepärast ma kahtlustangi, et mul külmikuga kah mingi jama. Teine sats oli naturaalne talujogurt ja aedmaasikad, see tuli parem aga kleepus-jäätus ikkagi servadele ning see ei meeldinud mulle mitte. Kuna teen väikseid koguseid, tahaks ikka kõike kätte saada, mitte vaadata kuidas ca 10% massist on kivikõvana servadel ja ära tuleb vaid lusikaga kraapides. Jõudsin seetõttu juba vihastada :S. Nii et kes ilge jäätisesöödik on ja sageli teeb, ärge seda masinat ostke. Pigem investeerida rohkem ja asjalikumasse. Mul oli see pigem uudishimu teema ning pean tunnistama, et hetkel on juba kerge tüdimus. Ses mõttes harva kokkajana tuhandeid poleks nõus investeerima, mul jääks masin nii ehk naa seisma kui uudishimu rahuldatud. Mul on vist vaid saumikser hommikusteks jogurtiteks iga päev kasutusel, kõik muud vidinad koguvad kuskil tolmu :D.