Liisu

Postitusi: 33

Tiitel: Kokaõpilane

RETSEPTID

Viimased postitused

2012-07-11 03:02:21
OK, ma sain valesti aru. Panin end BLW cookbooki järjekorda kohalikus raamatukogus. Aga hea, et maksa meelde tuletasid. Maks meeldib ka teistele pereliikmetele väga, nii et kavatsen proovida.
2012-07-10 23:07:38
Pille, kas BLW kohaselt liha enne 1.eluaastat ei pea andmagi? Antsul on kuus hammast ja liha näikse nagu väga hästi minevat pluss lihtsalt kondid:), pigem ei lähe see pudru meil või üksik juurvili. See on nagu peavalu, see kuivanud või värske piimjas puder mööda lauda, põrandat, tooli - kogu tuba laiali. Aga eks ma püüan mõelda, kuidas selle asjaga tegeleda. Saan nüüd ise tripptrapp tooli pikemalt proovida, laenan õelt (ikea oma on meil ju Eestis - ja jälle uut lapseasja ma keeldun ostmast, nagunii on kogu värki meil niiiiiiii palju). Vaatame siis, kuidas Antsukesele istub ja kas pudrusöömiskombed paranevad. Istmekõrgendusi võib uurida ka Prisma taolistest kohtadest, seal üldjuhul odavamad kaubamärgid kui nt see babybjörn.
2012-07-08 09:40:30
Murks - see liha, mis meie 8-kuusel on alla läinud, on olnud väga pehme kanaliha ja väga pehme veiseliha. Aga minu kogemus on sarnane, ta nätsutab liha pikalt, topib suu toitu täis, aga allaneelamisega on raskusi. Mõnikord läheb joogi andmisega (vesi - keefir) see alla. Võimalik ka kanaliha nii peenikeseks ribastada ja mitte panna ette liiga palju toitu. Et kui ühest jagu on saanud ja suu puhas, siis anda juurde. Teine asi, et ma olen andnud närida nt kanakoiva konti, kus on vähe liha küljes. See on ka istunud. Aga ma olen ka algaja, nii et ei oska rohkem soovitada.
2012-07-03 21:48:53
Meil on nüüd poja 8-kuune. Ainult BLW olnud, reisides ja külas olen ka nendest pouchidest talle toitu suhu pigistanud. Oleme nüüd aga jõudnud faasi, kus poja tegeleb rohkem söögi maha loopimise kui söömisega. Kusjuures pole pakkunud midagi kardinaalselt uut (et ei maitse vms). Näiteks võtab ta toidu näpu vahele siis kallutab end toolis, määrib toitu kas tooli külge või kuhugi mujale. Seletus võiks olla, et ju pole piisavalt näljane - samas rinda tahab endiselt väga tihti. Hakkasin mõtlema, et pean hakkama putru andma lusikaga, lihtsalt see pudrukogus mis suhu jõuab, on liiga väike. Selgituseks - rinna andmist tihedamaks teha ma ei soovi. Ülejäänu pigistab näpu vahel, määrib tooli külge või virutab maha. Kas ma teen midagi valesti või lähebki nii üles-alla see BLW? Muidu on maitsenud ja söönud väga palju erinevat ja lihtsalt lillkapsast või kartulit eraldi ma ei paku, kas on kartulipuder ja kurgisalat vms. Ma olin juba harjunud päevas mitmeid kordi põrandat pesema, aga see mess on ikka juba üsna üüratu, rääkimata sellest, kuidas ma teda ennast praktiliselt üle kere pesen pärast. Hea, et meil soe on, muidu kardaks et ta saab külma. Istmekõrgendustest rääkides - me panime oma väiksemale selle Ikea jalapingi tavalise tooli peale ja see oli täpselt paras kõrgus. Ta ise suudab sinna ronida, ainult tooli lükkan laua taha rohkem. Meil istuvad peatselt 3 ja 5 tavalistel söögitoolidel nagu me ise. Kulutused toolile ja istmekõrgendusele/jalapingile on olnud väga minimaalsed ja teenivad mitmeid lapsi. Tripp Trapp on hea tool küll, aga ma pole kindel, kas ta oma raha tagasi teenib, kui just tõesti pubekani seal peal ei istu (mida ma tahaks näha, meil on juba 5 -aastane selline isepäine tüüp, et kõik peab olema nagu meil, täiskasvanutel:)
2012-06-11 22:50:34
Mina soovitaksin söötmistooliks Ikea valget plastmasstooli, kui seda on võimalik muretseda. Hinna-kvaliteedi suhe on väga hea. Tütardega kasutasin, minu meelest väga tänuväärne tool, lauakõrgune, kandik käib ära, saab kraani all puhtaks pesta. Peab hästi vastu ka mitme lapse puhul. Puu on hea ja soe materjal, aga kui toit sinna külge kuivab, siis lapiga seda nühkida on tüütu ja kraani alla vedada raske. Samuti olen kasutanud laua külge kinnitatavat tooli (laps istub nagu kotis, st toolil jalgu pole). Pole ka viga, aga laps peaks istuma korralikult, sest taolisel toolil puudub tavaliselt toestus.