Vincetta

Postitusi: 4

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2012-11-04 15:40:25
Küsimus mitte otseselt toidu kohta - kas on olemas sellist asja, mida saab voolida ja samas ka ahju panna? Selgituseks: sooviks teha erilise kujuga reljeefset küpsist, mille tarvis oleks hea mingi plastiliini moodi aine, millest alus valmis voolida, küpsisetainas sinna peale laotada ja siis kogu kupatus ahju panna, nii et küpsis saaks soovitud kuju. Olen seni kasutanud laste voolimispastat, kuid see tuleb enne ahju ikkagi ära võtta ja foolium, mille olen pasta ja taina vahele pannud, ei pruugi enam piisavalt vormi hoida. Kas keegi teab? Silikooni ju pannakse ahju, äkki on seda ka vormitaval kujul olemas.
2012-09-12 15:57:17
Link: I etapp, juuretise tegemine.
2012-09-12 15:56:04
[1quote]Tere, kas keegi oskab ise juuretist teha, pole teist kusagilt saada ja leivategu mõlgub meeltes. Tänan Maarja[/quote] Minu soe soovitus on juuretist ise teha. Vaata siit: http://www.hot.ee/marikalkun/index.htm, I etapina on kirjas juuretise tegemine. Olen mitu korda sedasi ise teinud, ainult vee ja rukkijahuga. Kolm päeva seisab paberrätiku all soojas kohas, segan 1 kord iga päev; siis on juba käima läinud. Peale seda panen ta päevaks külmkappi, siis võtan välja, lasen natuke soeneda ja siis lisan umbes lusikatäie sooja vett ja vastavalt rukkijahu, et segu saaks tavaline leivataina paksune. Kergitan 3-5 tundi, ja jälle külma. Järgmine päev võib teda jälle natuke "turgutada", nii ta töötab kindlasti kohe esimesel leivateol. Kogused on väikesed, mina teen seda kõike 500-grammises plastmassist jäätisetopsis. Kui mitu korda turgutan, siis viskan kerkinud juuretist pealt natuke minema, et mahuks uuesti kerkima, kui jahu ja vett lisan. Sedasi turgutan juuretist ka siis, kui ta on liiga kauaks kappi seisma jäänud, kuna ma pole leivategu ette võtnud. Ja seda jäätisetopsi ma ei pese kunagi, kraabin ainult lusikaga juuretise välja ja panen sinnasamma uue leivapoja tagasi. Muidugi on mul ka leivategu ebaõnnestunud, ent olen tõepoolest kindel, et sel juhul pole viga juuretises, vaid hapendamise ajal pole kauss piisavalt soojas olnud. Kui ikka kauss on täiesti külm, siis ei hakkagi asi tööle (sellegipoolest olen mõnikord leivad valmis teinud, kõvad kui kivid, viin nad maale, saab tiigis kalu toita).
2011-03-03 15:28:24
Tere. Siin on tõenäoliselt parim koht mul oma küsimuse esitamiseks. Nimelt - kas on Tallinnas võimalik kasutada kuskil hästi suurt ahju? Kõlab imelikult, aga tahaksin küpsetada 40-50 mini-pavlovat ja leivamuffineid. Kui leivaga saaks veel kuidagi ka tavalises koduahjus hakkama, siis pavlovatega, mis teatavasti päris kaua peavad ahjus viibima, läheks liiga keeruliseks. Pealegi oleks ütlemata mugav nad kõik ühekorraga valmis saada ja ka koos jahtuma jätta. Leivaküpsetamiseks tuleks mul kuskils sealsamas selle suure ahju ligiduses leivatainas hapnema panna, mis omakorda 12 tundi võtab. Lisada siia veel 2-4 tundi kerkimist ja poolteist tundi küpsetamist. Suures ahjus saaksin kasutada suuri muffinivorme, mitte kuueaugulist, nagu tavaliselt. Pavlovategu oleks pühapäevasel päeval, leivategu esmaspäevasel. Ühesõnaga selline hullult pretensioonikas soov on mul. Aga pole ju võimatu, et seda tõesti saaks kuskil teha, sellepärast mõtlesin igaks juhuks küsida.