Vipa

Postitusi: 12

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2008-04-21 17:10:59
Olen kulebjaakat paar korda teinud pärmitaignast ja kalatäidisega ning käimasolevas kokkamises kaasa ei löö. Lisan vaid, et pannkoogid on absoluutselt vajalikud, sest muidu jääb täidis liiga raske ja tekibki selline viirg nagu Pille pildil näha. Minu arvates see pannkookidega jändamine suure pirukateo kõrval ongi see kõige raskem osa. Mina võtsin retsepti Salme Masso "Rahvaste toitude" raamatust lk. 392.
2008-04-07 00:02:06
Ainult nii saamegi koolitoidule õige hinnangu anda, kui õpetajad ka seda söövad. Meie laste koolis ei söö. Laps ka ei söö. Kas peaksin ise koolis käima ja prooviks lapse söögi ära sööma? Minu mõte on, et koolitoidus tuleks rohkem kasutada tehaste poolvalmis toitu (kotletid, liha), millele kool lisaks salati või muu lisandi (keedetud juurvili, riis, tatar, pasta). Kui kanakaste koosneb peamiselt kana kõõlustest ja nahast ning laps seda plöga ei söö, ei mõista ma teda hukka. Küll on aga toidule kulutatud rahast kahju, mis siis, et maksumaksja oma.
2008-04-06 23:49:27
Tordid on superkenad. Olen ka Eestis ammu aega tagasi näinud värvilisi "martsipanivorste", kuid praegu ei leia enam kuskilt. Meie laste lemmik on samuti martispaniga kaetud moosi-vahukoore biskviittort. Viimasel ajal olen neid värvilise puistega kaunistanud.
2008-04-06 23:39:44
Meil täna hommikul armsa tähtpäeva puhul lõhe-muna võileivatort. Retsept pärineb Kodukirjast (nov. 2007). Kõrvale kohv ja lõpetuseks tükk eilset porgandi-ananassi plaadikooki.
2008-04-04 12:19:15
Ahju pistetud juustusai ja meil ka leib on selline tore hommikusöök, et peale nami-nami meeldetuletust oleme seda mitmel hommikul praktiseerinud. Olen sinna katte alla mitmesuguseid lisandeid peitnud (oliive, kotletiviile, konservananassi). Kiire, lihtne ja maitsev.